Min. P. Czarnek zainaugurował działalność Sport Klubów, powstających w ramach programu „WF z AWF”

fot. https://twitter.com/MEIN_GOV_PL

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zainaugurował działalność Sport Klubów. Ich celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Realizację tego programu oficjalnie rozpoczęto w Szkole Podstawowej w Jakubowicach Konińskich. Sport Kluby powstają w ramach programu „WF z AWF”, realizowanego przez MEiN oraz Akademie Wychowania Fizycznego w całej Polsce.

Do tej pory utworzono 4,5 tys. Sport Klubów, co przekłada się na prawie 125 tys. godzin zajęć pozalekcyjnych z wychowania fizycznego.

W akcji biorą udział chętni nauczyciele wf-u i edukacji wczesnoszkolnej, którzy po ukończeniu I etapu programu zdobywają certyfikat i mogą wraz ze szkołą ubiegać się o środki na dodatkowe zajęcia sportowe.

Szef resortu edukacji, Przemysław Czarnek, podkreślił, że zapisy na szkolenia trwają i są jeszcze wolne miejsca.

Chcemy zachęcać nauczycieli wychowania fizycznego, żeby tworzyli nowe Sport Kluby. Program prowadzenia Sport Klubów będziemy realizować przez cały kolejny rok szkolny i kalendarzowym. Zachęcam nauczycieli wychowania fizycznego do zapisania się na szkolenia, a ci, którzy ukończyli szkolenia, żeby podejmowali działalność prowadzenia Sport Klubów. Sport Kluby mają na celu odbudowanie sprawności fizycznej, która ucierpiała przez pandemię – mówił Przemysław Czarnek.

Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje również program wspierania wiedzy z zakresu przeciwdziałania pożarom. W tym celu szef resortu powołał zespół, który przygotowuje program szkoleń dla dzieci i młodzieży.

RIRM

drukuj