fot. PAP/Piotr Nowak

W służbie narodowi i Ojczyźnie – 30 lat posługi Radia Maryja. J.J. Kasprzyk: Radio Maryja dba byśmy byli narodem dumnym ze swojej historii, ze swojej przeszłości

Radio Maryja od powstania staje w obronie Ojczyzny, narodu polskiego, prawdy historycznej, interesów polskich górników, rolników czy stoczniowców.

Katolicki głos w twoim domu powstawał z myślą by każdego dnia służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Tę posługę pełni już od 30 lat.

– Trudno sobie wyobrazić rzeczywistość duchową, kulturową na terenie naszej Rzeczypospolitej, gdyby zabrakło nam Radia Maryja – powiedział ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

Radio wielokrotnie stawało w obronie Ojczyzny i narodu. Kilkanaście lat temu walczyło o sprawy stoczniowców, obecnie wspiera górników i rolników. Przez 30 lat swojej działalności stało także na straży prawdy historycznej.

– Zarówno jako pracownik IPN, później dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, teraz jako prezes IPN zawsze widziałem żywe zainteresowanie Radia Maryja i TV Trwam prawdziwą historią, tę którą nasi naukowy odkrywali w szerokich kwerendach archiwalnych i badawczych, którą opisywali w książkach – wskazał prezes IPN, dr Karol Nawrocki.

To dzięki przekazywaniu tej prawdy w mediach Polacy stali się dumnym narodem – przypominał Szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Jan Józef Kasprzyk.

– Tak naprawdę dopiero w ostatnich latach państwo polskie zaprzestało uprawiania pedagogiki wstydu, ale Radio Maryja czyniło to od samego początku. Od 30 lat przywraca pamięć o żołnierzach i kapłanach niezłomnych, o tych wszystkich rzeczach, które stanowią o wspólnocie narodowej i państwowej – mówił min. Jan Józef Kasprzyk.

Radio Maryja przywraca pamięć historyczną tworząc wokół siebie miejsca, które ukazują historię naszego narodu. Jest to m.in. Park Pamięci, czy powstające muzeum Pamięć i Tożsamość.

– Będzie to muzeum o szczególnym profilu, bo będzie pokazywało polską historię poprzez prymat pewnej bardzo ważnej aksjologii, poprzez prymat systemu aksjologicznego związanym ze św. Janem Pawłem II – akcentował prof. Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Muzeum ma ogromne znaczenie, nie tylko dla Polski, ale także dla całej Europy.

– Radio Maryja chociażby przez inicjatywę tworzonego muzeum Pamięć i Tożsamość, przez Park Pamięci dba o to, abyśmy byli narodem dumnym ze swojej historii, ze swojej przeszłości, abyśmy o tej przeszłości nigdy nie zapominali, bo jest ona chwalebna. Ma ona ogromne znaczenie, nie tylko dla tożsamości narodu polskiego, ale dla tożsamości Europy – powiedział min. Jan Józef Kasprzyk.

Radio Maryja swoją posługą sprawia, że pamiętamy o przeszłości, budujemy teraźniejszość i marzymy o przyszłości.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl