W stolicy odbędą się obchody 79. rocznicy obrony Warszawy

Późnym popołudniem odbędą się w stolicy obchody 79. rocznicy obrony Warszawy w 1939 roku. W uroczystościach weźmie udział szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk.

Minister podczas obchodów odznaczy osoby zasłużone w upamiętnieniu walk o niepodległość Polski medalami „Pro Patria”. Zostanie także odczytany Apel Pamięci, a przed pomnikiem Brygady Września złożone zostaną kwiaty.

Podczas wczorajszych obchodów Dnia Weterana w Kielcach minister Jan Józef Kasprzyk zwrócił uwagę na bezcenną rolę weteranów w odbudowie ducha narodu i wychowaniu młodych pokoleń.

 – Jesteście wychowawcami narodu, jesteście wychowawcami młodego pokolenia. Bądźcie z nami jak najdłużej, a młode pokolenie, które już odnalazło w Was swój punkt odniesienia, kodeks wartości, źródło siły poniesie Niepodległą w następne pokolenia. Poniesie dumną, wolną Polskę, która przed nikim nie klęka, w przyszłość. Dziękuję Wam za to, że jesteście z nami, że pomagacie nam w tym dziele odbudowy ducha narodu – podkreślił Jan Józef Kasprzyk.

Rano szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk złożył też wieńce przy Pomniku AK i Polskiego Państwa Podziemnego. Ceremonia wpisała się w XXXIII Ogólnopolski Zlot „Synów Pułku”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl