fot. twitter.com/MonikaaaBilska

30 lat w służbie Bogu Kościołowi i Ojczyźnie

Radio Maryja od 30 lat wiernie służy Bogu Kościołowi i Ojczyźnie. Każdego dnia toruńska rozgłośnia przybliża ludzi do Boga głosząc ewangeliczne prawdy.

Misja Radia Maryja jest bardzo jasna.

– Chodzi o ewangelizację, o głoszenie prawdy. Prawdą jest Pan Jezus – sam powiedział „Ja jestem Drogą, Prawdą i Życiem”. Trzeba wychować ludzi do prawdy tak, żeby chcieli prawdy – podkreślał dyrektor i założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Radio Maryja otwiera drzwi Chrystusowi w polskim społeczeństwie – wskazał ks. kard. Stanisław Dziwisz.

– To radio jest potrzebne dla ludzi wierzących, a także jest potrzebne dla innych, stojących obok, czasem negatywnie ustosunkowanych, żeby im pokazać prawdę, żeby im pokazać Chrystusa, żeby im pokazać Kościół. Kościół niewalczący z człowiekiem, ale taki, jak Radio Maryja, które służy człowiekowi – zwrócił uwagę ksiądz Kardynał.

Tę służbę toruńska rozgłośnia wypełnia nieprzerwanie od 30 lat.

– Radio Maryja przez 30 lat ogarnęło od strony duchowej tak wielu ludzi. Nauczyło modlitwy, dało nadzieję. Zaprowadziło wielu ludzi do nieba – wskazał ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Jak podkreślił ks. bp Edward Frankowski, rozmodliło ono wspólnotę katolicką w całej Polsce.

– Ojciec Dyrektor chce, żeby razem z Episkopatem, z księżmi, z wiernymi tworzyć to wspólne dzieło Boże jakim jest Kościół – ta rodzina Boża – zaznaczył duchowny.

Zdaniem ks. bp. Ignacego Deca, Radio Maryja jest darem dla Kościoła, gdyż wypełnia wielką misję głoszenia Słowa Bożego przez codzienne katechezy czy transmisje Mszy świętych. Toruńska rozgłośnia każdego dnia poprzez modlitwę i liczne audycje pomaga swoim słuchaczom pogłębiać wieź z Panem Bogiem.

– Przyczynia się do ożywienia życia religijnego, życia duchowego w naszym Kościele i narodzie. To jest przede wszystkim wielki ewangelizator naszego narodu – podkreślił biskup.

Z kolei ks. abp Wacław Depo wskazał, że Radio Maryja stało się miejscem formacji i modlitwy.

– Wyrażam radość i wdzięczność Panu Bogu i ludziom za to, że to radio jest. Sam fakt istnienia tego radia to nie jest sprawa ludzka – naszego zamysłu i naszych pragnień – ale z pewnością jest to dar Boży przez Maryję i dlatego dziękujemy o. Tadeuszowi, że poddał się inicjatywie i przy pomocy Bożej i ludzkiej ją kontynuuje – mówił.

Służba Kościołowi to także formacja młodego pokolenia. Odbywa się to przede wszystkim przez katechizowanie dorosłych.

– Radio Maryja i TV Trwam na pierwszym miejscu starają się katechizować ludzi dorosłych z tej racji, że jeżeli nie uformujemy we właściwy sposób kandydatów do małżeństwa, rodziców i dziadków, trudno będzie formować religijnie dzieci, dlatego, że dziecko do 7. roku życia formuje swoją postawę wiary, opierając się na świadectwie rodziców – zwrócił uwagę ks. bp. Antoni Długosz.

Wielką radiową rodzinę tworzą także dzieci i młodzież. Radio Maryja przybliża ich do Boga poprzez specjalnie dla nich przeznaczone audycje, modlitwy dzieci, konkursy, transmisje regionalnych spotkań Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci czy też pielgrzymki dzieci i młodzieży.

–  To wszystko sprawia, że dzieci mogą czerpać wiedzę na temat Pana Boga, Kościoła, naszej Ojczyzny, mogą pogłębiać swoją wiarę – mówiła założycielka PKRD Magdalena Buczek.

–  Trudno sobie wyobrazić rzeczywistość duchową, a także kulturową na terenie Rzeczypospolitej, gdyby zabrakło nam Radia Maryja – podsumował ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, biskup senior diecezji drohiczyńskiej.

Radio bowiem odegrało ogromną rolę w życiu polskiego Kościoła.

TV Trwam News

drukuj