fot. PAP/ Grzegorz Jakubowski

Ojciec Święty Jan Paweł II na trwałe wpisał się w historię Radia Maryja

Św. Jan Paweł II był obecny, gdy Radio Maryja powstawało; wspierał, gdy było atakowane. Zawsze służył dobrym słowem i z otwartymi ramionami przyjmował w Watykanie Rodzinę Radia Maryja. Ojciec Święty Jan Paweł II to wielka postać w historii toruńskiej rozgłośni.

Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, prowadź nas, prowadź Radio Maryja i bądź Jego opiekunką – to słowa Ojca Świętego z 23 marca 1994 roku.

Aktualnie towarzyszą one niemal każdej modlitwie Rodziny Radia Maryja, a nowa ewangelizacja stała się wyzwaniem i zadaniem wszystkich, którzy służą i służyli w katolickiej rozgłośni.

Już dzisiaj można to powiedzieć, że cenny jest wkład Radia Maryja w dzieło nowej ewangelizacji, że wkład ten buduje rodzinę Bogiem silną, wychowuje społeczeństwo, a zwłaszcza młode pokolenie do cywilizacji miłości – podkreślił Papież.

Jan Paweł II niejednokrotnie zapewniał Rodzinę Radia Maryja o swoim duchowym wsparciu.

– Ojciec Święty wiele razy spotykał się z o. Dyrektorem, który organizował pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Watykanu. Tam m.in. Papież powiedział takie słowa: „Nie traćcie otuchy. To wielka misja i wielkie posłannictwo, jakie opatrzność Boża wam wyznaczyła”. Są to słowa Jana Pawła II skierowane do Rodziny Radia Maryja w 2000 roku – przypomniał ks. biskup Edward Frankowski, biskup pomocniczy senior diecezji sandomierskiej.

Na antenie Radia Maryja do dziś obecna jest katecheza głoszona przez Papieża Polaka, a obecnie świętego kościoła.

– Ojciec Święty wiedział o tym i bardzo był wdzięczny za katechezy, a zwłaszcza za rozmodlenie narodu polskiego przez rozgłośnię Radia Maryja –wskazał ks. bp Edward Frankowski.

Założyciel i dyrektor rozgłośni, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, właśnie postać świętego Jana Pawła II ukazuje jako przykład do naśladowania dla dziennikarzy.

– Mają być kompetentni. To nie jest zawód, tylko misja. Jan Paweł II porównuje powołanie dziennikarzy do swojego posłannictwa – zaznaczył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Warto przy tym przypomnieć słowa świętego Polaka.

– Ja Panu Bogu dziękuję codziennie za to, że jest w Polsce takie Radio, co się nazywa Radio Maryja – mówił Ojciec Święty.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl