Polscy biskupi i wierni uczcili św. Jana Pawła II

Ok. 2 tys. osób, w tym dziewięciu biskupów, uczestniczyło w czwartkowej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie. „Św. Jan Paweł II jest dla nas wielkim, jeszcze nie odkrytym skarbem. Szukajmy go i poznajmy jego wartość” – powiedział podczas Eucharystii ks. abp Henryk Hoser.

Eucharystię koncelebrowało 90 kapłanów, m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, jałmużnik papieski ks. abp Konrad Krajewski, metropolita lwowski ks. abp Mieczysław Mokrzycki i ks. abp Tomasz Peta z Kazachstanu. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przy jego grobie licznie zgromadzili się pielgrzymi z Polski.

Ojciec św. Jan Paweł II budował jedność Kościoła i świata, (…) był „człowiekiem skałą”, który budował na jedności Trójcy Świętej – mówił w homilii ks. abp Henryk Hoser, biskup warszawsko–praski.

Ojciec Święty Jan Paweł II był wielkim głosicielem Królestwa Niebieskiego, miał jego świadomość. Mówił, obwieszczał zbawienie: „Twój Bóg zaczął królować”. Głosił wielką wiosnę Kościoła, która miała stać się wiosną tego świata. W dzisiejszym bardzo depresyjnym świecie, smutnym zrozpaczonym, ta jego wiara, ta jego nadzieja, powinna nam towarzyszyć, bo: „Twój Bóg zaczął królować” – podkreślił ks. abp Henryk Hoser.

Biskup warszawsko–praski przypomniał, że dzień wyboru Papieża – 16 października i inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II – 22 października są datami, które na trwałe zapisały się w historii Kościoła i świata.

Na zakończenie Mszy św. odśpiewano ulubioną pieśń św. Jana Pawła II „Barkę”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl