fot. Monika Tomaszek

O. dr T. Rydzyk CSsR: Trzeba powrócić do normalności, a święty Jan Paweł II nas tego uczy. Polska będzie istnieć, jeżeli będzie z Bogiem. Inaczej nic nie będzie

Trzeba wrócić i przyprowadzić tych, którzy o Kościele zapomnieli. Polska będzie istnieć, jeżeli będzie z Bogiem. Inaczej nic nie będzie. Widzimy, jak świat ginie. Do czego doprowadza cywilizacja zachodnia? To jest antycywilizacja. Europa umiera. Co z tego, że mają pieniądze, technikę, autostrady (…). Trzeba powrócić do normalności, a św. Jan Paweł II nas tego uczy – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, podczas uroczystości związanych z siódmą rocznicą konsekracji toruńskiego Sanktuarium.

W czwartek przypadła siódma rocznica konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a także 103. rocznica urodzin Papieża Polaka. Z tej okazji w toruńskim Sanktuarium odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, wskazał, że musimy oddawać się do dyspozycji Maryi.

– To wszystko z Radiem Maryja, a więc Maryja. Jej oddajemy się do dyspozycji. Niech Ona działa w nas i przez nas. Niech zwycięża w nas Jezus i Ona, Maryja. To jest Sanktuarium św. Jana Pawła II, ale Ojciec Święty wyrósł z Polski, z tej najpiękniejszej Polski, świętych bohaterów. W tym kościele to pokazujemy. My też mamy być świętymi. „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty” – takie jest nasze zadanie – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

https://twitter.com/TV_Trwam/status/1659144300511526913?s=20

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji działa Bractwo św. Jana Pawła II, którego zadaniem jest naśladowanie Papieża Polaka w jego „Totus Tuus”.

– Gratuluję Bractwu. Gratuluję, że rośniecie. Życzę, byście rośli duchowo, a przez was jeszcze inni. Bądźcie normalni, twardo stąpajcie po ziemi. Zapraszamy Bractwo do formacji (…). Trzeba wrócić i przyprowadzić tych, którzy o Kościele zapomnieli. Polska będzie istnieć, jeżeli będzie z Bogiem. Inaczej nic nie będzie. Widzimy, jak świat ginie. Do czego doprowadza cywilizacja zachodnia? To jest antycywilizacja. Europa umiera. Co z tego, że mają pieniądze, technikę, autostrady (…). Trzeba powrócić do normalności, a św. Jan Paweł II nas tego uczy – powiedział Dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował również wszystkim kapłanom, a w szczególności ojcu Janowi Zubel, który był członkiem Rady Prowincjalnej w momencie zakładania Radia Maryja.

– Ten Ojciec był w Radzie Prowincjalnej, gdy chodziło o Radio Maryja (…). Było paru Ojców (…) i oni zgodzili się na Radio Maryja (…). Nigdy mu nie dziękowałem, a dzisiaj przy wszystkich bardzo dziękuję – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj