fot. Monika Bilska

Niezwykłość Rodziny Radia Maryja

30. rocznica powstania Radia Maryja to święto całej Rodziny Radia Maryja. W sobotę tej wyjątkowej wspólnoty nie mogło zabraknąć na urodzinach swojej ukochanej rozgłośni.

Z całej Polski do Torunia zjechała się Rodzina Radia Maryja.

– Zadowoleni jesteśmy bardzo, że mamy takiego fajnego farorza i nas tu przywiózł – mówiła pani Krystyna z Koła Gospodyń Wiejskich w Radlinie.

– Bogu dziękujemy za Radio Maryja. Jestem szczęśliwa, że tu jestem kolejny raz – dodała pani Bożena Krzyżanowska, pielgrzym.

– Radio Maryja jest dla mnie wszystkim. W moim wieku to jest super, że siedzi się w domu w ciepłym kątku i się modli człowiek z Radiem Maryja – wskazał pan Ignacy Krupa, pielgrzym.

Wszyscy radośni i wdzięczni za wyjątkowy jubileusz – 30 lat swojej ulubionej rozgłośni.

Rodzina Radia Maryja to wspólnota, którą łączy wyjątkowa wieź.

– Nigdy nie myślałam, że będę miała tak wielką rodzinę, a zawsze chciałam, bo jestem jedynaczką. Coś wspaniałego, to są takie przyjaźnie – podkreśliła pani Mariola.

Dlatego dziś Rodziny Radia Maryja nie mogło zabraknąć na urodzinach swojej rozgłośni.

– Jestem wdzięczna, że tu mogę być, bo Radio Maryja, studenci, młodzi ludzie tu wychowywani, dają mi nadzieję na przyszłość, że będzie dobrze – mówiła pani Teresa.

– Jest przecudownie. Serce rośnie. Atmosfera jest niepowtarzalna. Tego nie da się w słowa ubrać – powiedziała pani Maria.

Urodziny Radia Maryja to prawdziwa uczta duchowa i kulturalna. Dla zebranych zaśpiewali m.in. franciszkanie – o. Azariasz Hess oraz o. Julian Śmierciak.

– Bardzo się cieszymy, że możemy dołączyć do choru dziękczynienia Panu Bogu za 30 lat istnienia Radia Maryja. Tym bardziej, że uczestniczymy przynajmniej od 20 lat w Radiu Maryja – wskazał o. Azariasz Jacek Hess OFM.

Uroczystość 30-lecia Radia Maryja uświetnił występ Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Podczas koncertu „A to Polska właśnie” można był posłuchać najpiękniejszych utworów narodowych i regionalnych. Nie zabrakło akcentów patriotycznych i religijnych.

TV Trwam News

drukuj