fot. Monika Tomaszek

Radio Maryja od 30 lat służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie

Za nami główne uroczystości 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Obchody rocznicowe odbędą się także w najbliższą środę w Bydgoszczy. 

To wielkie święto Rodziny Radia Maryja, bo Radio Maryja to nie tylko katolicka rozgłośnia – to wspólnota, która wczoraj obchodziła 30-lecie swojego istnienia.

– Dziękujemy Panu Bogu, Matce Najświętszej i ludziom. (…) To jest piękne: Rodzina Radia Maryja, apostolska Rodzina Radia Maryja – mówił do pielgrzymów o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i założyciel Radia Maryja.

To 30 lat służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

– Radio Maryja i związana z nim Telewizja Trwam są jak zapalone pochodnie, rozpraszające ciemności egoizmu, kłamstwa i niesprawiedliwego wyzysku, bezbożności – wskazał w homilii ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.  

Budowy tego dzieła, jakim jest Radio Maryja, podjął się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i założyciel Radia Maryja.

– Mam wielkie uznanie dla zawierzenia, dla gorącej żarliwej wiary o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, że uwierzył, że można, że trzeba zbudować centrum medialne, centrum ewangelizacji. Po drugie, że miał tę odwagę, żeby to realizować – podkreślił prof. Janusz Kawecki, członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Katolicka rozgłośnia dociera także do rodaków poza granicami kraju.

– Bardzo ważne jest to radio dla nas, dla Polonii w eterze słyszane jest na całym świecie – ocenił ks. Antoni Dziorek CR z Bazyliki św. Jacka w Chicago.

Dla rodaków, którzy musieli emigrować z Ojczyzny, Radio Maryja to ostoja prawdy i patriotyzmu.

– To jest całe życie i ja myślę, że nie tylko dla mnie, ale dla wielu mieszkańców Chicago – mówiła Stanisława Boroń, mieszkanka Chicago.

Dlatego Radio Maryja stało się punktem odniesienia dla wielu osób, przyjacielem, głosem, któremu można ufać.

– Chciałbym życzyć Radiu Maryja, aby dalej trwało, aby dalej było głosem, który podnosi na duchu, głosem, który broni Polski, broni Kościoła, mówi autentycznym językiem i głosem, żeby było wspierane, a ci, którzy tego radia nie słuchają, żeby zrozumieli, że dobra nie wolno zwalczać, dobro trzeba wspierać – akcentował Jan Żółtek, członek Rodziny Radia Maryja w Chicago.

30-lecie swojego istnienia Radio Maryja będzie świętowało także 8 grudnia w Bydgoszczy w kościele Matki Bożej Fatimskiej.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl