fot. twitter.com/pisorgpl/

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak: Unia Europejska posuwa się w kierunku utworzenia superpaństwa. Na szczęście pojawia się koalicja liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, która chce się temu przeciwstawić

Instytut Myśli Schumana od wielu lat akcentuje to, że Robert Schuman nigdy nie tworzył Unii Europejskiej. Tworzył on Wspólnotę Narodów Europy. Unia Europejska pojawia się w traktacie z Maastricht, jako efekt działań Altiero Spinellego. (…) Od tamtego momentu Unia Europejska posuwała się w kierunku utworzenia superpaństwa. Dziś pojawia się koalicja liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, która chce proponować zmiany – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, w sobotnim programie „Polski Punkt Widzenia” w Telewizji Trwam.

W sobotę w Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, z udziałem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego, a także szefów kilkunastu konserwatywnych partii europejskich, w tym premiera Węgier Viktora Orbana oraz liderki francuskiego Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen. Liderzy rozmawiali o suwerenności państw członkowskich.

– Instytut Myśli Schumana od pięciu lat zachęcała do tego, żeby inicjatywa, którą dziś widzimy, powstała dużo wcześniej. Inicjatywa ta była potrzebna dużo wcześniej, ale dobrze, że w końcu się pojawiła. Jestem zadowolony i szczerze gratuluję prezesowi PiS, Jarosławowi Kaczyńskiemu i wszystkim, którzy włączyli się w obrady liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych – ocenił prof. Zbigniew Krysiak.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1467146508902539267

https://twitter.com/pisorgpl/status/1467149138865315860

Gość TV Trwam wskazał, że Instytut Myśli Schumana od wielu lat zachęcał do podjęcia takich inicjatyw, jaka miała miejsce w Warszawie.

– Wspomniałem, że Instytut Myśli Schumana zachęcał do tego typu działań, ale nie ze względu na naszą tajną wiedzę, ale dlatego, że Robert Schuman w 1962 roku powiedział, że jego ideą nie było połączenie państw w celu stworzenia jednego superpaństwa. Kraje europejskie są historyczną rzeczywistością, byłoby to niemożliwe i nierozsądne, aby się ich pozbyć, mówił Schuman. Widział on wtedy, że formuje się pewna grupa, która szła w kierunku utworzenia superpaństwa europejskiego – zwrócił uwagę profesor.

Robert Schuman był zwolennikiem zachowania suwerenności państw członkowskich Wspólnoty Narodów Europy, która po jego śmierci została nazwana Unią Europejską, a obecnie jej liderzy dążą do utworzenia europejskiego superpaństwa.

– Instytut Myśli Schumana od wielu lat akcentuje to, że Robert Schuman nigdy nie tworzył Unii Europejskiej. Tworzył on Wspólnotę Narodów Europy. Unia Europejska pojawia się w traktacie z Maastricht, jako efekt działań Altiero Spinellego. (…) Od tamtego momentu Unia Europejska posuwała się w kierunku utworzenia superpaństwa. Dziś pojawia się koalicja liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, która chce proponować zmiany – akcentował gość „Polskiego punktu widzenia”.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1467102764643889152

Nowy rząd Niemiec chce przekształcić Unię Europejską w „federalne państwo europejskie”. Prof. Zbigniew Krysiak ocenił, że są to działania, które doprowadzą do całkowitego przeciwstawienia się idei Ojców Założycieli do stworzenia Wspólnoty Narodów Europy.

  – Nie wystarczy reaktywne działanie, musimy być o krok do przodu w tej sprawie. (…) Spotkanie partii konserwatywnych i prawicowych powinno odbyć się już w 2019 roku, kiedy zaczynała się debata na temat przyszłości Europy. Komisja Europejska we współpracy z „graczami” Altiero Spinellego w czasie pandemii koronawirusa pracowała nad projektami superpaństwa – zaznaczył prezes Instytutu Myśli Schumana.

Profesor ostrzegł, że obawia się, iż państwom europejskim przyjdzie stanąć na polu wojny ideologicznej.

 – Niemcy nie wycofają się z kierunku swoich działań. Możemy powiedzieć, że jesteśmy na pewnej wojnie ideologicznej. Musimy działać w sposób cywilizowany, ale powinniśmy mieć świadomość tego, że po drugiej stronie są: agresja, przebiegłość, i próby wywierania wpływu. Dziś stajemy przed wyzwaniem, które wymaga silnej integracji intelektualnej, twórczej i wspólnotowej. Wierzę, że spotkanie partii konserwatywnych i prawicowych będzie przyczyną pracy nad rozwiązaniami i propozycjami, które będą wyprzedzały o krok działania zwolenników utworzenia superpaństwa – powiedział gość TV Trwam.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl