Dokładnie 30 lat temu posługę rozpoczęło Radio Maryja

Mija dokładnie 30 lat, odkąd katolicki głos Radia Maryja rozbrzmiewa w naszych domach. Toruńska rozgłośnia rozpoczęła nadawanie 8 grudnia 1991 roku – w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W środę Rodzina Radia Maryja świętowała w Bydgoszczy.

8 grudnia 1991 swoje nadawanie w Toruniu i Bydgoszczy rozpoczęło Radio Maryja. Tak rozpoczęła się historia katolickiego głosu w naszych domach, który jest dziś słyszany nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Świętowanie 30-lecia istnienia Radia rozpoczęło się w sobotę na toruńskiej hali widowiskowo-sportowej. [zobacz]

W środę obchody rocznicowe kontynuowane były w Bydgoszczy. Rozpoczął je koncert Zespołu Viktoria.

Następnie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej sprawowana była uroczysta Msza święta. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. biskup Krzysztof Włodarczyk, biskup diecezji bydgoskiej.

– Niepokalana – Matka najpiękniejszego z Synów ludzkich. Matka naszego Pana i Odkupiciela nieustannie przychodzi nam z pomocą, aby przywrócić w nas Boże piękno. Piękno istot ludzkich stworzonych na obraz i podobieństwo Boże; stworzonych z miłości i do miłości – mówił ks. bp Krzysztof Włodaczyk.

30 lat istnienia Radia Maryja to 30 lat doświadczenia wiary – podkreślił o. Witold Hetnar CSsR, radny zarządu Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

– 30 lat temu dokonało się Maryjne wydarzenie i miała miejsce Maryjna odpowiedź. Przychodzi natchnienie do Ojca Dyrektora – nie wiem, czy to był anioł, czy miał skrzydła, Pan Bóg różnie przemawia przez różnych posłańców i daje inspiracje – żeby było Radio – powiedział o. Witold Hetnar CSsR.

Nie byłoby Radia Maryja, gdyby nie wsparcie słuchaczy. To dzięki Rodzinie Radia Maryja toruńska rozgłośnia może nie tylko istnieć, ale także rozwijać się – wskazał dyrektor i założyciel Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Kochani mamy za co dziękować. Gdybym Wam opowiedział wiele spraw… to jest cud za cudem! Ludzie nie wierzą w cuda, ale to jest cud – oznajmił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W uroczystościach rocznicowych wziął udział także wojewoda kujawsko-pomorski – Mikołaj Bogdanowicz.

– Trudno wymienić wszystkie działania i przedsięwzięcia, które na przestrzeni 30-lecia miały miejsce, ale składają się one na wielkie dzieło ewangelizacyjne i społeczne. Promieniuje ono już nie tylko na nasz region i kraj, ale również na cały świat – podsumował Mikołaj Bogdanowicz.

Za codzienną służbę na rzecz bliźniego i Ojczyzny Radio Maryja zostało uhonorowane medalem wojewody kujawsko-pomorskiego.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl