Bydgoszcz: 13 lipca ruszają mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce

Za dziesięć dni w Bydgoszczy wystartują mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce do lat 23. Dziś poznaliśmy skład reprezentacji Polski. Narodowe barwy będą reprezentować m.in. sprinterka Ewa Swoboda oraz kulomiot Konrad Bukowiecki.

Na mistrzostwach Europy do lat 23 zobaczymy największe nadzieje polskiej lekkiej atletyki – łącznie 65 zawodników. Nie zabraknie wśród nich medalistów imprez seniorskich. W tym roku po złoto w hali – na europejskim czempionacie w Belgradzie – sięgnął kulomiot Konrad Bukowiecki. Na najniższym stopniu podium stanęły Sofia Ennaoui i sprinterka Ewa Swoboda.

W młodzieżowych mistrzostwach Europy przed laty startowali wybitni dziś polscy sportowcy. Należy do nich dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

 – Mi do medalu troszkę zabrakło – byłem czwarty, ale bardzo dobrze wspominam tę imprezę jako naprawdę taką fajną, a przede wszystkim szczęśliwą dla nas, dla naszej reprezentacji. Mieliśmy pięć zwycięstw i zdobyliśmy bardzo dużo medali – powiedział reprezentant Polski.

W skoku wzwyż o medal w Bydgoszczy będzie walczył Norbert Kobielski, który w tym roku pokonał już poprzeczkę zawieszoną na wysokości 2,26 m. Zawodnik ma nadzieję na powtórzenie takiego wyniku.

W 2003 roku, kiedy Bydgoszcz również była gospodarzem mistrzostw, po medale sięgały późniejsze gwiazdy światowego sportu – Jelena Isinbajewa, Blanka Vlasić, Marek Plawgo czy Anna Rogowska. Część z nich będzie można spotkać w specjalnie przygotowanym miasteczku lekkoatletycznym.

Impreza nieprzypadkowo odbędzie się w Bydgoszczy. Województwo kujawsko-pomorskie staje się powoli stolicą polskiej lekkiej atletyki.

Tegoroczny czempionat to nie koniec wielkich emocji w regionie. Za dwa lata w Bydgoszczy odbędą się lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Wcześniej jednak – tym razem w hali – sportowcy ponownie rywalizować będą w mityngu Copernicus Cup. Gospodarzem imprezy jest Toruń.

TV Trwam News/RIRM

drukuj