Droga Krzyżowa w bydgoskiej Dolinie Śmierci

Przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy – Fordonie odbędzie się dziś Droga Krzyżowa, organizowana przez bydgoską Rodzinę Radia Maryja.

Ksiądz prałat Jan Andrzejczak mówi, że tego typu nabożeństwo w Dolinie Śmierci – Kalwarii Bydgoskiej Golgoty XX wieku ma miejsce już po raz ósmy z rzędu.

– W tym roku po raz ósmy Rodzina Radia Maryja spotyka się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników. Podczas Mszy św., po której wyruszy tradycyjna Droga Krzyżowa, która odbędzie się w Dolinie Śmierci, będziemy zatrzymywali się przy 14. stacjach rozważając mękę Pana Jezusa i Jego śmierć. Do tej pory w tych nabożeństwach uczestniczyła dosyć duża liczba pielgrzymów. Myślimy, że w tym roku będzie podobnie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego udziału we Mszy św. i nabożeństwie Drogi Krzyżowej – zachęca proboszcz i kustosz sanktuarium ks. Jan Andrzejczak.

Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Męczenników w Bydgoszczy wskazał także na szczególny charakter tegorocznej uroczystości.

– Cieszymy się z tego, że w tym roku papież Franciszek ( 27. lutego 2014r.) podniósł nasze „Sanktuarium” do godności „Bazyliki mniejszej”, zatem zapraszamy do papieskiego kościoła na to tradycyjne nabożeństwo – dodał.

Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w intencji Radia Maryja i TV Trwam o godz. 13.00. Zaraz po niej wyruszy Droga Krzyżowa Bydgoskiej Rodziny Radia Maryja w Dolinie Śmierci.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl