IO w Tokio 2020. Patryk Dobek brązowym medalistą w biegu na 800 metrów

Patryk Dobek zajął trzecie miejsce w finałowym biegu na 800 metrów podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Polak w decydującym wyścigu przegrał tylko z dwoma reprezentantami Kenii.

Pierwsze okrążenie finałowego wyścigu na 800 metrów nie było prowadzone w rewelacyjnym tempie. Dobek na półmetku zajmował czwartą pozycję. Polak zaatakował na ostatniej prostej. W pewnym momencie biegł jako drugi, jednak dosłownie na ostatnich metrach został wyprzedzony przez Kenijczyka Fergusona Cheruiyota Roticha. Nasz reprezentant uzyskał czas 1:45.39.

Złoto zdobył kolejny z reprezentantów Kenii – Emmanuel Korir – z czasem 1:45.06.

Patryk Dobek to pierwszy polski biegacz, który może pochwalić się medalem na dystansie 800 metrów.