E. Macron zapowiedział zniesienie jesienią stanu wyjątkowego

Występując w poniedziałek w Wersalu przed połączonymi dwiema izbami parlamentu, prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział zniesienie jesienią stanu wyjątkowego. Wprowadzono go po dżihadystycznych zamachach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku.

Macron zapowiedział też pracę „bez litości”, by zapobiec jakiemukolwiek nowemu ekstremistycznemu atakowi we Francji.

„Przywrócę swobody Francuzów, znosząc jesienią stan wyjątkowy, ponieważ te swobody są warunkiem istnienia silnej demokracji” powiedział prezydent Francji.

Emmanuel Macron, który w maju wygrał wybory prezydenckie, zwołał sesję połączonych izb parlamentu w pałacu w Wersalu. Przedstawił na niej główne założenia swojej pięcioletniej kadencji szefa państwa i rządu. W czasie wystąpienia  zapowiadał zwoływanie Kongresu co roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl