fot. Radio Maryja

O godz. 11.30 rozpoczną się obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja

To już 30 lat działalności Radia Maryja. W Toruniu odbędą się dzisiaj uroczystości z okazji powstania katolickiej rozgłośni.

Centralne wydarzenia związane z 30. rocznicą powstania Radia Maryja odbędą się w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Bema w Toruniu. Rozpoczną się o godz. 11.30 koncertem w wykonaniu o. Azariasza i o. Juliana – ojców bernardynów z Lublina.

W samo południe zaplanowano pierwszosobotnią medytację przed Najświętszym Sakramentem. Po niej o godz. 12.30 rozpocznie się modlitwa różańcowa wraz ze słuchaczami. O godz. 13.00 odbędzie się koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Następnie o godz. 15.00 będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z kolei o godz. 15.30 rozpocznie się uroczysta Eucharystia. Mszy św. przewodniczył będzie metropolita lwowski, wieloletni sekretarz i przyjaciel św. Jana Pawła II, ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Na uroczystości zaprasza założyciel i dyrektor Radia Maryja, o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, który w piątek przyglądał się przygotowaniom do rocznicy.

– Zapraszamy przed telewizory i do odbiorników radiowych – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Tych, którzy nie dotrą na dzisiejsze wspólne spotkanie, zapraszamy, by śledzili przez cały dzień Telewizję Trwam i Radio Maryja. Transmisję rozpoczniemy o godz. 10.30. Za pośrednictwem mediów będziemy się wspólnie modlić i razem dziękować Bogu za 30 lat wspaniałej historii Radia Maryja.

 

TV Trwam News

drukuj