fot. Lech Kamiński/UMT

[TYLKO U NAS] Prezydent Torunia M. Zaleski: Życzę, aby Radio Maryja było na polskiej ziemi znakiem mądrości i wzrastania ku dobru

Trzeba widzieć i doceniać to, że duszpasterski profil Radia Maryja wpisuje się w promocję chrześcijańskich postaw i kultury w polskich domach, ale także w charyzmat zgromadzenia ojców redemptorystów. (…) Jest to dziedzictwo, które w Toruniu szanujemy z racji jego uniwersalizmu i dojrzałej formuły – podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski w liście skierowanym do zgromadzonych na obchodach 30. rocznicy powstania Radia Maryja.

List od prezydenta Torunia odczytał Arian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia.

– Jubileusz 30-lecia działalności Radia Maryja potwierdza prastarą zasadę, że wielkie wyzwania i inicjatywy zawsze wytrzymują próbę czasu. Wyrastają one z przekonania, że postępowi cywilizacyjnemu powinna towarzyszyć troska o rozwój duchowy, patriotyczny i społeczny kolejnych pokoleń – akcentował prezydent Torunia.

Michał Zaleski pogratulował o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, dyrektorowi i założycielowi Radia Maryja, zespołowi redakcyjnemu i Rodzinie Radia Maryja trzydziestu lat funkcjonowania katolickiej rozgłośni.

– Tę wymagającą misję Radio Maryja realizuje w naszej Ojczyźnie i poza jej granicami od 30 lat. Proszę o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora i założyciela Radia Maryja, zespół redakcyjny i Rodzinę Radia Maryja, a także całe grono osób wspierających codzienną pracę swojego wybranego i ukochanego Radia o przyjęcie serdecznych gratulacji z okazji 30. rocznicy funkcjonowania toruńskiej rozgłośni – podkreślił w liście prezydent miasta.

Michał Zaleski zwrócił uwagę, że profil Radia Maryja wpisuje się w promocję chrześcijańskich postaw oraz charyzmat zgromadzenia ojców redemptorystów.

– Trzeba widzieć i doceniać to, że duszpasterski profil Radia Maryja wpisuje się w promocję chrześcijańskich postaw i kultury w polskich domach, ale także w charyzmat zgromadzenia ojców redemptorystów. (…) Jest to dziedzictwo, które w Toruniu szanujemy z racji jego uniwersalizmu i dojrzałej formuły – zaznaczył w liście.

– Życzę, aby Radio Maryja było na polskiej ziemi znakiem mądrości i wzrastania ku dobru. Niech z Torunia zawsze płynie głos jedności i pokoju między wszystkimi Polkami i Polakami ­– dodał.

LIST-prezydent-Torunia-M-Zaleski

radiomaryja.pl

drukuj