Prezydent Torunia na Dziękczynieniu w Rodzinie: Miłość rodzinna to coś, co z oczywistych powodów czcimy także w Toruniu

Dziękuję o. Dyrektorowi za to, że to Dziękczynienie jest w naszym mieście, że spotykają się tu piękne rodziny z pięknym przesłaniem. Ojciec Tadeusz Rydzyk dba o to, by akceptacja każdej Polki i każdego Polaka dla umiłowania wartości rodzinnych była pełna i wyjątkowa – powiedział podczas X Dziękczynienia w Rodzinie prezydent Torunia Michał Zaleski.

Podczas uroczystości X Dziękczynienia w Rodzinie głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski. Gospodarz miasta przywitał wszystkich, którzy przybyli do Grodu Kopernika i podziękował za pielęgnowanie wartości rodzinnych.

– Dla tego wydarzenia zachowujemy w Toruniu wyjątkowe słowa sympatii i wdzięczności. Każde Dziękczynienie w Rodzinie zachęca nas do umacniania w ojczyźnie wdzięczności oraz poszanowania tego, co najpiękniejsze – miłości rodzinnej. To sprawy, które z oczywistych powodów czcimy także w kopernikańskim i historycznym Toruniu. Wszystkim tutaj obecnym, zebranym na Dziękczynieniu w Rodzinie, gratuluję młodzieńczego zapału i energii. Młodzieńczego, ponieważ to 10-letnia tradycja dorocznego przyjeżdżania do Torunia i spotykania się na kolejnych Dziękczynieniach w Rodzinie. Stoi za tym niebywała pobożność i niezliczone przyjaźnie wzbudzone w środowisku Radia Maryja. Także przyjaźnie z nami, torunianami. Mogę dodatkowo ufać także i w to, że podziw Rodziny Radia Maryja jest kierowany również do przepięknego i nadwiślańskiego Torunia. Bardzo za to dziękuję. Zapewniam, że w Toruniu zawsze możecie liczyć na życzliwe przyjęcie i uznanie. Tak było w minionym 10-leciu, tak będzie w przyszłości i tak jest również dzisiaj, podczas tej podniosłej liturgii i oczekiwanych atrakcji i wieczornego koncertu galowego. Cały Toruń kłania się swoim drogim gościom i uczestnikom X Dziękczynienia w Rodzinie. Dziękuję ojcu Dyrektorowi za to, że to Dziękczynienie jest w naszym mieście, że spotykają się tu piękne rodziny z pięknym przesłaniem. Ojciec Tadeusz Rydzyk dba o to, by akceptacja każdej Polki i każdego Polaka dla umiłowania wartości rodzinnych była pełna i wyjątkowa. Serdecznie Dziękujemy! – podkreślił Michał Zaleski.

RIRM

drukuj