fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] J. Kaczyński do Rodziny Radia Maryja: Wasze nieograniczone złoża miłości do Stwórcy oraz Ojczyzny stanowią gwarancję tego, że Polska będzie trwała

Mamy to szczęście, iż istnieje Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja. Jest w Was, Szanowni Państwo, ogromna moc ducha. Te nieograniczone złoża miłości do Stwórcy oraz najmilszej matki – Ojczyzny naszej – stanowią gwarancję tego, że Polska będzie trwała – podkreślał Jarosław Kaczyński w liście skierowanym z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja.

Jarosław Kaczyński wskazał, że obchody 30-lecia działalności Radia Maryja zbiegły się w czasie z trudną sytuacją w Polsce, Europie i na świecie, którą nazwał czasem próby.

– Tegoroczne jubileuszowe urodziny Radia Maryja obchodzimy w czasie szczególnym. W czasie coraz trudniejszej próby. Z jednej strony wciąż zmagamy się z pandemią koronawirusa, a z drugiej stoimy w obliczu piętrzących się zagrożeń płynących z kraju i z zagranicy. Ich animatorzy próbują naruszyć fundamenty naszej cywilizacji, naszej chrześcijańskiej i polskiej tożsamości – zwrócił w swoim liście uwagę prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Zaznaczył, że sprawcy tych niepokojów dążą do wyrugowania z życia publicznego Boga i kulturowej tradycji Polski.

– Marzy im się Europa wyjałowiona duchowa, zsekularyzowana, zniewolona wizją łatwego życia bez odpowiedzialności. Marzy im się Polska zamieszkana nie przez Polaków, ale przez pozbawionych głębszych korzeni Europejczyków polskiego pochodzenia – wskazał w liście Jarosław Kaczyński.

Poruszył także kwestię kryzysu na naszej wschodniej granicy, gdzie naruszana jest nasza integralność terytorialna w celu zmiany układu sił w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaznaczył, że mamy do czynienia z frontalnym atakiem i poddaniu próbie każdego z nas.

– Ale my nie ustąpimy. Nie ustąpimy dlatego, że jesteśmy wspólnotą. Dlatego, że łączą nas najsilniejsze i najtrwalsze z możliwych więzi – miłość do Pana Boga i do Polski. Nie ustąpimy, ponieważ jesteśmy jedną wielką rodziną zamieszkującą nasz wspólny dom, naszą Ojczyznę. Nie ustąpimy także dlatego, że mamy to szczęście, iż istnieje Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja – podkreślił prezes PiS.

Zwrócił także uwagę na szczególną rolę powstałych przy Radiu Maryja inicjatyw: „Naszego Dziennika”, TV Trwam, Akademii Kultury Społecznej i Medialnej oraz  różnych innych przedsięwzięć skupionych wokół środowiska związanego z toruńską rozgłośnią.

W liście podziękował Bogu za osobę dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka, jego duchownych i świeckich współpracowników oraz wszystkich członków Rodziny Radia Maryja.

– Bóg zapłać, Szanowni Państwo, za to, że na co dzień dajecie żywe świadectwo wierności Panu Bogu i Polsce, Jest w Was, Szanowni Państwo, ogromna moc ducha. Te nieograniczone złoża miłości do Stwórcy oraz najmilszej matki – Ojczyzny naszej – stanowią gwarancję tego, że Polska będzie trwała, że się nie damy – zwrócił się do Rodziny Radia Maryja w swoim liście Jarosław Kaczyński.

LIST-Prezes-J-Kaczynski-1
LIST-Prezes-J-Kaczynski-2

radiomaryja.pl

drukuj