J. Kaczyński: Cały czas idziemy drogą, która doprowadzi nas do prawdy

Idziemy cały czas tą drogą, która nas doprowadzi niedługo do prawdy, do zwycięstwa – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w kolejną miesięcznicę katastrofy smoleńskiej.

Lider partii rządzącej mówił na Krakowskim Przedmieściu, że cele PiS-u związane są z godnością naszego kraju, godnością Polski, związane są z prawdą, która może i musi być podstawą demokracji.

Przemówienie prezesa PiS było przerywane przez kilkadziesiąt osób z grupy Obywatele RP.

– Idziemy przez cały czas tą drogą, która doprowadzi, i to już niedługo doprowadzi, do prawdy, do zwycięstwa. To, co dzisiaj widzimy, to nic innego, jak furia, rozpacz i strach tych, którzy boją się prawy, ale prawda zwycięży, Polska zwycięży, zdrajcy przegrają. Niech żyje Polska! – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński zaapelował również o pamięć i hołd dla tych, którzy zginęli w katastrofie. Prezes PiS-u nawiązał też do wypadku z udziałem premier.

Jesteśmy z tobą Beato i jesteśmy przekonani, że po krótkim pobycie w szpitalu będziesz znowu z nami, będziesz na czele rządu – powiedział.

W obchodach wzięli udział politycy PiS, w tym rzecznik partii Beata Mazurek, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki oraz ministrowie m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak i minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj