[TYLKO U NAS] O. J. Sok CSsR: Wiara, prawda, dobro, sumienie to są korzenie, bez których nie umiemy żyć

Wiara, prawda, dobro, sumienie. To są dla nas rzeczy święte. To są korzenie, bez których nie umiemy, nie chcemy żyć – mówił  podczas obchodów 30. rocznicy powstania Radia Maryja o. Janusz Sok CSsR, prowincjał Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Redemptorystów.

Odnosząc się do Rodziny Radia Maryja i jej misji, o. Janusz Sok CSsR, użył porównania do ogrodników pracujących w ogrodzie, jakim jest świat dany nam przez Pana Boga.

– Radio Maryja i to środowisko to jest szkoła ogrodników, ale Bożych ogrodników. Wszystkich nas, słuchaczy, łączą pewne cechy. Wiemy, że otrzymaliśmy w darze piękny ogród – nasz świat i czujemy się zaszczyceni, że dzisiaj możemy o niego dbać. I zrobimy wszystko, żeby ten ogród był piękny. Nasz świat, Kościół, nasza ojczyzna. Zrobimy wszystko, by były piękne – podkreślał.

Dlatego są sprawy, których – jako mądrzy Boży ogrodnicy – nie pozwolimy zniszczyć.

– Wiara, prawda, dobro, sumienie. To są dla nas rzeczy święte. To są korzenie, bez których nie umiemy, nie chcemy żyć – zaznaczył prowincjał Zgromadzenia Redemptorystów.

Dlatego też zwrócił się do Boga z prośbą, aby uchronił nas przed tymi, którzy chcą podnieść rękę na te świętości.

– Prosimy cię, dobry Boże: uchroń nas przed szaleńcami, którzy chcą niszczyć korzenie! Uchroń nas przed ludźmi pysznymi, którzy myślą, że bez korzeni, bez Boga zbudują lepszy świat! – mówił duchowny.

Następnie o. Janusz Sok CSsR złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym w obchody 30-lecia funkcjonowania Radia Maryja. Podziękował także założycielowi i dyrektorowi Radia Maryja, swojemu współbratu zakonnemu, o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, wskazując, że jego upór w ewangelizacji i głoszeniu prawdy jest cnotą.

radiomaryja.pl

drukuj