O. dr T. Rydzyk CSsR: Dziękujemy Wam, że kochacie Pana Jezusa. Dziękujemy Wam, że kochacie Matkę Najświętszą. Dziękujemy Wam, że kochacie Polskę

Dziękuje Panu Bogu, Matce Najświętszej i Wam. Bez Was by tego nie było. Jesteście kochani (…). Dziękujemy Wam, że kochacie Pana Jezusa. Dziękujemy Wam, że kochacie Matkę Najświętszą. Dziękujemy Wam, że kochacie Polskę (…). Życzę, żebyśmy wszyscy byli polskimi Polakami od Mieszka I do największych świętych i bohaterów, do św. Jana Pawła II i błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Życzę, abyśmy takimi byli, bo wtedy damy radę – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja, podczas 30. rocznicy działalności Radia Maryja.

Dobiegły końca toruńskie uroczystości 30-lecia posługi Radia Maryja. Podsumowania dokonał Ojciec Dyrektor, dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Dziękuje Panu Bogu, Matce Najświętszej i Wam. Bez Was by tego nie było. Jesteście kochani. Wybaczcie mi tylko wszystkie błędy, bo moim współbraciom na pewno wybaczyliście, bo oni nie mają błędów – rozpoczął Ojciec Dyrektor.

– Dziękujemy Wam, że kochacie Pana Jezusa. Dziękujemy Wam, że kochacie Matkę Najświętszą. Dziękujemy Wam, że kochacie Polskę (…). Życzę, żebyśmy wszyscy byli polskimi Polakami od Mieszka I do największych świętych i bohaterów, do św. Jana Pawła II i błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Życzę, abyśmy takimi byli, bo wtedy damy radę – dodał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Ojciec Dyrektor przypomniał początki działalności duszpasterskiej w Polsce.

– Kiedy przyjechałem do Torunia, miałem 80 fenigów. Tym, którzy mówią o maybachu, przypomnę, że przyjechałem czerwonym Audi 80. Dostałem go od niemieckiej rodziny. Mówili mi, że u nich nawet dzieci jeżdżą samochodami, a ja na rowerze i to u nich wstyd. Ojciec tej rodziny zginął jako ofiara nazizmu. Nigdy nie podniósł ręki na „Heil” i dlatego został zesłany na front (…) Trzymajmy się dobrych ludzi, bo to dzięki nim niezależnie od tego, czy to będą Polacy, Francuzi, Niemcy, Włosi czy Amerykanie. Wszyscy są Bożymi dziećmi – podkreślił redemptorysta.

– Dziękujemy wszystkim cierpiącym i chorym, bo Wy jesteście fundamentem Kościoła, wasze cierpienie i zjednoczenie z krzyżem Pana Jezusa (…). Matko Najświętsza dziękujemy Ci za te 30 lat. Oddajemy Ci następne lata. Prowadź nas i posyłaj do katolickich mediów ludzi, którzy będą kochali prawdę, a nie będą szli na układy, kłaniając się okolicznościom – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

radiomaryja.pl

drukuj