O. Janusz Sok CSsR: Słowa, które niesie Radio Maryja pomagają żyć

Podczas jubileuszu Radia Maryja słowa do zgromadzonych na uroczystości skierował o. Janusz Sok CSsR – prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.

Na początku  przemówienia o. Prowincjał złożył podziękowania na ręce Ojca Dyrektora i Założyciela Radia Maryja.

– Nie ulega wątpliwości, że to radio powstało i istnieje dzięki jednemu człowiekowi – dzięki Ojcu Dyrektorowi Tadeuszowi. Ojcze Dyrektorze, gratuluję i dziękuję – powiedział o. Janusz Sok.

Kluczowe znaczenie w istnieniu katolickiej rozgłośni mają wierni, którzy wspomagają to dzieło.

– Nie ulega wątpliwości, że to radio powstało i istnieje dzięki tak wielu ludziom dobrej woli. Dzisiaj w imieniu wszystkich redemptorystów, tych posługujących w radiu, ale też wszystkich redemptorystów pracujących na całym świecie, chce każdemu z was bardzo podziękować – wskazał redemptorysta.

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów podkreślił jednak, że największa chwała za ciągłość działalności Radia Maryja należy do Pana Boga i Matki Najświętszej.

– Nie mamy wątpliwości, że to radio powstało, istnieje  i – jak ufamy – istnieć będzie dzięki błogosławieństwu Bożemu i jakże wielkiemu wsparciu Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji – akcentował o. Janusz Sok CSsR.

Dziękczynienie za srebrny jubileusz katolickiej rozgłośni to sposobność do proszenia o wsparcie Najwyższego w wypowiadaniu słów, które niosą życie.

– Dzisiaj, przy okazji tego jubileuszu, właśnie Jemu – Panu Bogu, który nas prowadzi, wspiera, daje siły – polecamy się, byśmy nadal umieli mówić słowa ważne i potrzebne. Słowa, które pomagają żyć. Wszystkim ojcom, którzy pracują w radiu – Szczęść Boże! – mówił o. Prowincjał.

RIRM

drukuj