M. Zaleski: wiem, że w zamysłach o. Dyrektora są nowe i piękne dzieła

W swoim przemówieniu z okazji 25-lecia powstania Radia Maryja prezydent Torunia podkreślił, że Rodzina Radia Maryja jest w Toruniu zawsze mile widziana.

To w Toruniu powstało Radio Maryja i stąd niezmiennie, przez 25 lat nadaje, docierając do każdego zakątka Polski i świata – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

 

To właśnie z Torunia płynie ta piękna nowa ewangelizacja. To na ziemi toruńskiej powstały kolejne dzieła pobudzone, wzniesione i stworzone przez o. Tadeusza Rydzyka CSsR, jak telewizja Trwam, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej czy piękna świątynia, która jest wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II. To na tej ziemie jesteście Państwo najważniejszymi i najlepszymi gośćmi. Zawsze wtedy, kiedy będziecie chcieli przyjechać do swoich toruńskich dzieł, będziecie tak traktowani – wskazał.

Michał Zaleski skierował również słowa podziękowania do prezydenta Andrzeja Dudy.

Chciałbym podziękować ci Panie prezydencie za płomienne, porywające i wzruszające wystąpienie. Od lat czekaliśmy na takie wystąpienie głowy naszego państwa – mówił.

Prezydent Torunia zwrócił się również do Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR.

Ojcze Dyrektorze, proszę przyjąć słowa wielkiego podziękowania za 25 lat niezłomności i pokory wobec Boga Najwyższego i miłości do nas bliźnich. Proszę przyjąć także najlepsze życzenia na kolejne dziesiątki lat, aby dopisywali ludzie, którzy chcą być obok i chcą pomagać także w nowych dziełach. Wiem, że w zamysłach Ojca Dyrektora są nowe dzieła i mam nadzieję, że obecni tu przedstawiciele rządu uznają również te nowe i piękne zamierzenia. Życzę też, aby dopisywało zdrowie i Pan Bóg błogosławił – zaznaczył prezydent Michał Zaleski.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl