Premier B. Szydło: Rodzina Radia Maryja to fenomen społeczny wykraczający poza granice naszego kraju

Głęboko wierzę, że także przez kolejne lata działalności Radio Maryja będzie wypełniać to zadanie łącząc ludzi i pozostając miejscem w którym będą mogli stawiać pytania i otrzymywać uczciwe i poważne odpowiedzi – napisała premier Beata Szydło. Szefowa rządu skierowała specjalny list z okazji XXV Rocznicy Powstania Radia Maryja, który na uroczystości odczytała szefowa Kancelarii Premier Beata Kempa.

 

Poniżej zamieszczamy list premier Beaty Szydło:

Wielce Czcigodny Ojcze Dyrektorze, Szanowna Rodzino Radia Maryja,

Z okazji Jubileuszu 25-lecia powstania Radia Maryja pragnę złożyć serdeczne gratulacje wszystkim jego twórcom oraz kontynuatorom swoistej misji specjalnej jaką jest ewangelizacja. Media w istotny sposób wpływają na kształt współczesnej cywilizacji i na naszą świadomość. W gąszczu informacji nietrudno się zagubić. Dotyczy to zarówno osób starszych jak i młodych, którzy próbując znaleźć swoje miejsce w życiu nierzadko ulegają pozornym autorytetom. Dlatego też niezmiernie się cieszę, że Radio Maryja pamięta o przedstawicielach wszystkich pokoleń wspierając ich na drodze poszukiwań najważniejszych wartości. Naszej Ojczyźnie potrzeba takich ludzi, mocnych duchowo z trwałymi zasadami moralnymi. W orędziu wygłoszonym w dniu 24 stycznia 2006r. na 50-ty światowy Dzień Środków Społecznego przekazu Ojciec Święty Franciszek podkreślił, że komunikacja ma moc budowania mostów, sprzyjania spotkaniu i integracji, ubogacając w ten sposób społeczeństwo. Słowa mogą przerzucać mosty między ludźmi, rodzinami, grupami społecznymi, narodami. Jest to możliwe zarówno w przestrzeni fizycznej jak i cyfrowej. Głęboko wierzę, że także przez kolejne lata działalności Radio Maryja będzie wypełniać to zadanie łącząc ludzi i pozostając miejscem w którym będą mogli stawiać pytania i otrzymywać uczciwe i poważne odpowiedzi.

Drogi Ojcze Dyrektorze, Szanowni Państwo!

W grudniu 1991r. niewiele osób przypuszczało jak znaczącą rolę odegra w przyszłości naszego kraju lokalna rozgłośnia nadająca w okolicach Torunia i Bydgoszczy. Dzisiaj widzimy, że ta na początku istnienia niewielka stacja stała się zaczynem spraw wielkich, że to nie tylko nowoczesny nośnik informacji, ale przede wszystkim wyjątkowa społeczność członków rodziny Radia Maryja, którzy tworzą wspólnotę połączoną więzami głębokiej wiary, serdeczności i co najważniejsze wzajemnego szacunku. Jednoczy ich idea dobra naszej Ojczyzny opartej na tradycji, wierze i polskiej kulturze, a także głęboka troska o sprawy publiczne. Trudno określić rodzinę Radia Maryja jako strukturę. Brak w niej bowiem wyodrębnionych władz czy funkcji sformalizowanych zasad uczestnictwa. To fenomen społeczny wykraczający poza granice naszego kraju, bo czy znajdziemy we współczesnym świecie równie autentyczną wspólnotę? Społeczność osób, których łączą relacje oparte na tym co najistotniejsze na prawdzie i na dobru.

Drodzy Członkowie Radia Maryja,

W tym szczególnym dniu srebrnego Jubileuszu pragniemy podziękować za ten piękny czas, który wspólnie przeżyliśmy. Za ludzi z którymi się spotkaliśmy i za zdarzenia, których mogliśmy wspólnie doświadczyć. Dzisiaj otwieramy kolejną kartę w historii Radia Maryja. Z tej okazji wszystkim zaangażowanym w tworzenie Radia Maryja i wszystkich dzieł które przy nim powstały i jesteśmy pewni, że jeszcze powstaną przesyłam życzenia pomyślności oraz sił niezbędnych do realizacji wszelkich szlachetnych planów i zamierzeń.
Łącząc wyrazy wielkiego szacunku,

Premier Rzeczypospolitej Polskiej
Beata Szydło

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl