fot. twitter.com/RadioMaryja

Rodzina Radia Maryja po raz 15. pielgrzymowała do Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu

W czwartek odbyła się 15. Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Pielgrzymi za wstawiennictwem patrona rodzin modlili się w intencji małżeństw i obrony życia poczętego.  

Eucharystii w kaliskiej bazylice przewodniczył ks. bp Romuald Kamiński. Metropolita warszawsko-praski mówił o wyjątkowości powołania małżeńskiego i rodzinnego oraz wartości życia. To powołania królewskie, o których musimy pamiętać w codziennej modlitwie – podkreślał.

Ks. bp Romuald Kamiński przywołał także postawę św. Józefa i jego ogromny szacunek do drugiego człowieka. To jedna z jego kluczowych cech godna do naśladowania, dziś tak często łamana – akcentował w homilii.

– Mąż Jej Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić ją potajemnie. Wiemy, z jakiej części historii Matki Najświętszej to zdanie pochodzi. Zwróćmy uwagę na postawę Józefa. Jaki musiał mieć wielki szacunek. Dobrze jest, kiedy o tym szacunku sobie w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przypomnimy. Gdyby dziś chciano wyliczać jakieś przywary, żeby nie powiedzieć grzechy, to jednym z nich byłoby to ciągłe zniesławianie drugiego człowieka – wskazał duchowny.

Ks. bp Romuald Kamiński mówił również o ciszy związanej ze słuchaniem Boga i drugiego człowieka oraz uczciwej pracy. Na koniec homilii biskup warszawsko-praski zawierzył św. Józefowi wszystkie sprawy, z którymi borykają się obecnie rodziny.

Transmisję z pielgrzymki przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl