fot. Katarzyna Cegielska

Bydgoszcz: zakończyły się uroczystości XXV rocznicy Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja trwa w dziękczynieniu za 25 lat istnienia katolickiej rozgłośni. Główne uroczystości rocznicowe odbyły się w minioną sobotę w Toruniu, druga ich część – w czwartek w Bydgoszczy.

Eucharystii w Bazylice Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Tyrawa z diecezji bydgoskiej.

Ks. bp Jan Tyrawa podkreślił, że Radio Maryja mocno wpisuje się w historię naszego narodu.

– Kiedy dziś świętujemy jubileusz 25-lecia Radia Maryja, ze zdumieniem stwierdzamy, jak wpisuje się ono w historię naszego narodu, w to splątanie, jak nauczał Prymas Tysiąclecia, niesłychanie bogate powiązanie najrozmaitszych właściwości i nurtów duchowych, których rozparcelować się nie da. A że niekiedy radio to musi walczyć również o swoją wolność, to  – powiedzmy szczerze – niekiedy dobrze na tym wychodzi – powiedział ks. bp Jan Tyrawa.

Zgromadzeni na dziękczynieniu wysłuchali także koncertu Orkiestry Koncertowej Victoria z Parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Warszawy-Rembertowa.

List z okazji 25-lecia powstania Radia Maryja do o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR i całej rodziny Radia Maryja skierował wicepremier i minister kultury prof. Piotr Gliński – [zobacz]

Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj