fot. Monika Bilska

Druga rocznica konsekracji Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

W dzień urodzin św. Jana Pawła II przypada druga rocznica konsekracji Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:30.

Uroczystości rozpoczną się „Procesją Niepodległości”. Po niej w toruńskim sanktuarium będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu to wotum wdzięczności za osobę i pontyfikat Papieża-Polaka. To dzięki solidarności Rodziny Radia Maryja, gorliwej modlitwie i ciężkiej pracy, przy Porcie Drzewnym w Toruniu stanęła świątynia. Dwa lata temu jej poświęcenia dokonał specjalny wysłannik Ojca Świętego Franciszka ks. kard. Zenon Grocholewski.

– Jest dla mnie powodem ogromnej radości fakt, że przypadło mi konsekrować kościół pod wezwaniem Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, reprezentując Papieża Franciszka, który łączy się z nami podczas tej uroczystości – mówił ks. kard. Zenon Grocholewski.

Specjalny list na uroczystości konsekracji skierował Ojciec Święty Franciszek. W koncelebrze uczestniczyło około 400 kapłanów, w tym księża kardynałowie i biskupi, a także ówczesny nuncjusz apostolski w Polsce ks. abp Celestino Migliore. Byli także najbliżsi współpracownicy św. Jana Pawła II, ks. kard. Stanisław Dziwisz i metropolita lwowski ks. abp. Mieczysław Mokrzycki.

– Ta piękna świątynia na pewno będzie jeszcze bardziej zachęcała i zbliżała nas do św. Jana Pawła II, który swoją osobowością wskazywał nam na naszego Zbawiciela i prowadził nas tą drogą – akcentował ks. abp Mieczysław Mokrzycki.

Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu to kolejne dzieło, które wyrosło przy Radiu Maryja.

– Gdyby nie Ojciec Święty Jan Paweł II Radio Maryja nie istniałoby. Nie dokonałoby się wiele dobra, czego dziś jesteśmy świadkami – mówił dwa lata temu o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W uroczystościach konsekracji brali udział także przedstawiciele Kancelarii Prezydenta. Obecna była również ówczesna premier Beata Szydło, ministrowie, posłowie, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni pielgrzymi z Polski, a także spoza granic naszej ojczyzny.

Dziś także w toruńskim sanktuarium nie zabraknie pielgrzymów, którzy podczas uroczystej Eucharystii będą dziękować za dar Papieża-Polaka i świątynie, która jest wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

Da tych, którzy nie będą mogli być w sanktuarium, zaplanowano transmisje w TV Trwam i Radiu Maryja. Początek o godzinie 11:30.

TV Trwam News/RIRM

drukuj