Ogólnopolska Pielgrzymka Radia Maryja do św. Józefa

Dziś po raz ósmy odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. „Chcemy modlić się o szczęście małżeństw i rodzin oraz o poszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci” – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Transmisja uroczystości na antenie Radia Maryja i TV Trwam o godz. 16.30.

Pielgrzymi gromadzić się będą już w godzinach popołudniowych w parku za Bazyliką św. Józefa. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert Zespołu Moja Rodzina, a o 17.00 pielgrzymów przywita kustosz Sanktuarium – ks. prałat dr Jacek Plota. Z kolei o godz. 17.30 rozpocznie się konferencja dot. rewolucji gender, referat wygłosi ks. prof. Paweł Bortkiewicz. Uroczystej Eucharystii o godz. 18.00 przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Najważniejsza jest modlitwa o rodziny silne i ufne Bogu. To pozwoli mądrze kształtować przyszłe pokolenia – akcentuje ks. Leszek Szkopek, dyrektor Radia Rodzina z Kalisza.

Tu chodzi zawsze o to, żeby wezwać do budowania rodzin, których potrzeba – jak to w haśle nazwaliśmy – mocnych Bogiem i trzeźwo myślących. O to się będziemy modlić, żeby takich rodzin trzeźwo myślących, które nie pozwolą sobie wmówić byle czego – było jak najwięcej. Wtedy jest szansa, że to wszystko się zatrzyma. Natomiast w przeciwnym razie będzie się to wszystko gdzieś sypało – zaznaczył ks. Leszek Szkopek.

Spotykamy się na początku roku szkolnego. To czas wielu poważnych zmian w polskim systemie oświaty. Trzeba więc uwrażliwiać rodziców, wychowawców i katechetów, by kontrolowali treści, które trafiają do dzieci – dodaje ks. Leszek Szkopek.

– Tu nie chodzi o to, żeby budzić nieufność wobec szkoły, tylko o to, żeby czuwać nad tym, jakie programy są tam realizowane. Niestety, to dosyć oczywiste, ale trzeba to powiedzieć – myślenie to wsącza się w głowy i serca ludzi przez kontakt z dziećmi. Przeinaczanie różnych prawd, niestety jest już obecne w szkołach od najmłodszych lat, a w tym roku jeszcze bardziej się zaostrzy i tutaj potrzeba bardzo dużo czujności, żeby na to nie pozwalać. Trzeba czuwać, aby tam, gdzie mówi się o małżeństwie, o rodzinie, o płci, o seksualności, żeby tam sprawy były przekazywane tak, jak się mają; a nie tak, jak ktoś gdzieś zaplanował i dzisiaj próbuje to wmówić. To jest atak na człowieka, atak na cywilizację, także atak na chrześcijaństwo i wiarę – wskazał ks. Leszek Szkopek.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl