Nieudany zamach bombowy na ministra spraw wewnętrznych Egiptu

Do nieudanego zamachu na szefa MSW Egiptu Mohammeda Ibrahima doszło w czwartek w kairskiej dzielnicy Nasr City; w pobliżu ministerialnego konwoju eksplodowała bomba – poinformowały źródła w egipskich siłach bezpieczeństwa. 

Według źródeł cytowanych przez AFP zdetonowany został samochód pułapka w pobliżu eskorty samochodowej ministra niedaleko jego rezydencji w Nasr City. Z kolei Reuters podaje, że nie wiadomo, czy ładunek został zdetonowany zdalnie, czy też przez zamachowca samobójcę.

Dwóch napastników zostało zabitych podczas ataku na ministra – pisze Reuters. Z kolei państwowa egipska agencja MENA informuje o wielu rannych cywilach.

Dzielnica Nasr City jest bastionem Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony przez armię prezydent Egiptu Mohammed Mursi.

3 lipca w obliczu masowych społecznych protestów przeciwko oskarżanemu o islamizację państwa i gospodarczą nieudolność Mursiemu armia usunęła go z urzędu. Następstwem były krwawo tłumione uliczne wystąpienia Bractwa Muzułmańskiego. Ofiarą przemocy padły setki ludzi – przeważnie islamiści, ale również ich przeciwnicy polityczni oraz funkcjonariusze sił bezpieczeństwa.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl