Toruń: spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

Od nieszporów oraz Eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczęło się w piątek w Toruniu spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. W programie zjazdu, który zakończył się w niedzielę, przewidziano m.in. rozmowy z ojcami posługującymi w toruńskiej rozgłośni oraz Msze św. i nabożeństwa.

W piątek uczestnicy spotkania modlili się na Eucharystii pod przewodnictwem o. Jana Króla CSsR. Następnie rozmawiali z rektorem Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. dr. Zdzisławem Klafką CSsR.

W sobotę odbyło się m.in. spotkanie z o. Grzegorzem Wosiem CSsR oraz Dyrektorem Radia Maryja o. Tadeuszem Rydzykiem CSsR. Przedstawiciele Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja wzięli również udział w nabożeństwach: Różańcu, Koronce do Miłosierdzia Bożego oraz Apelu Jasnogórskim.

W niedzielę w budynku WSKSiM odbyła się konferencja podsumowująca spotkanie. Wziął w niej udział o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja przewodniczył także Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Członkowie Rodziny Radia Maryja biorą również udział w spotkaniach, organizowanych regularnie w wielu miastach Polski oraz za granicą. Transmisje tych wydarzeń przeprowadza TV Trwam.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj