Wkrótce zmiany w składzie rządu

W przyszłym tygodniu ma dojść do zmian personalnych i systemowych w rządzie – zapowiedziała premier Beata Szydło. Przetasowania w składzie Rady Ministrów są także tematem trwającego w Jachrance wyjazdowego posiedzenia klubu Prawa i Sprawiedliwości.

O swoje stanowiska mogą być pewni minister rodziny Elżbieta Rafalska, a także szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, których premier pochwaliła.

Wśród szefów resortów, którzy mieliby stracić stanowisko, wymienia się m.in. ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła. Dziś w stolicy odbędzie się protest części środowiska medycznego. Pod uwagę brany jest też minister finansów Paweł Szałamacha. Minister jest krytykowany za reformę służby skarbowej czy zakwestionowanie podatku handlowego.

Dr Aleksander Kozicki, politolog, zwraca uwagę, że establishment Prawa i Sprawiedliwości może być niezadowolony ze względu na zbyt powolne zmiany, które przeprowadza resort finansów.

– Trzeba pamiętać, że z jednej strony doszło do znakomitego ruchu w postaci programu 500 plus, który ustabilizował sytuację polityczną PiS wśród tzw. zwykłych ludzi, natomiast problemy są ogromne. Reforma służb skarbowych, utworzenie KAS. To jest proces bardzo złożony, trzeba pamiętać, że on się odbywa na żywym organizmie. Nie można zakłócić wpłat do budżetu państwa, więc jest to problem bardzo poważny. Być może w ocenie establishmentu PiS zmiany w tym zakresie są zbyt mało dynamiczne – wskazuje politolog.

Kilka dni temu premier Beata Szydło z funkcji ministra skarbu odwołała Dawida Jackiewicza, który nadzorował likwidację tego resortu. Jego obowiązki przejmie szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl