fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] O. dr J. Sok CSsR do Rodziny Radia Maryja: Jesteście potrzebni Kościołowi i Ojczyźnie, dlatego że wierzycie w przyszłość  niezależnie od tego, co się dzieje

Zakończyła się XXXI Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Z tej okazji swoje słowo skierował o. dr Janusz Sok CSsR, przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. W szczególny sposób zwrócił się do Rodziny Radia Maryja, do której powiedział, że jest „potrzebna Kościołowi i Ojczyźnie, dlatego że wierzy w przyszłość niezależnie od tego, co się dzieje. Jest tyle zła, które nas martwi, ale Wy wierzycie w przyszłość dla swoich dzieci, rodzin, wnuków, dla naszej kochanej Ojczyzny i dla Kościoła. Bóg zapłać za te siły ducha” – podkreślił.

O. dr Janusz Sok CSsR na początku wyraził ogromną wdzięczność wszystkim przybyłym na Jasną Górę. Podziękował księżom, biskupom, siostrom zakonnym. Za pamięć o Rodzinie Radia Maryja wyrazy wdzięczności popłynęły również na Watykan.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jesteśmy wdzięczni Ojcu Świętemu, że o nas pamięta i także dzisiaj powiedział do nas słowo. Ojcze Święty, odwdzięczamy się modlitwą – mówił.

Podziękował władzom politycznym – na czele z prezydentem Andrzejem Dudą -obecnym w Częstochowie oraz wszystkim skupionym wokół dzieł, które powstały przy Radiu Maryja. Jednak – jak zaznaczył – największa wdzięczność należy się Ojcu Dyrektorowi, o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR.

Miałem takie skojarzenie, że Ojciec Dyrektor przypomina mi Einsteina, a to z tego powodu, że nie kto inny, ale Albert Einstein powiedział takie słowa: „Człowiek jest jak rower i utrzymuje balans tylko wtedy, gdy jedzie do przodu”, a Ojciec Dyrektor mówi: „Alleluja i do przodu”. Mówi to samo co Einstein, tylko krócej. Ojcze, dziękuję za to, że nas motywujesz i masz niespożytą energię, tyle nadziei w sobie  – zaznaczył.

Dodał, że żyjemy w  trudnych czasach.

Żyjemy w czasach niepokoju, ale umiemy patrzeć do przodu z nadzieją i tego też uczymy się w Radiu Maryja, i dzięki niemu, i dzięki tej wspólnocie  wiary – podkreślił.

Na zakończenie z podziękowaniem zwrócił się do Rodziny Radia Maryja.

Jesteście wspaniali, cudowni. Można na Was liczyć. Wy jesteście potrzebni Kościołowi i Ojczyźnie, dlatego że wierzycie w przyszłość niezależnie od tego, co się dzieje. Jest tyle zła, które nas martwi, ale Wy wierzycie w przyszłość dla swoich dzieci, rodzin, wnuków, dla naszej kochanej Ojczyzny i dla Kościoła. Bóg zapłać za te siły ducha – podsumował.

radiomaryja.pl

 

 

 

drukuj