fot. Monika Tomaszek

[TYLKO U NAS] Min. P. Czarnek: 30 lat działania Radia Maryja to stałe zdobywanie wolności w tych obszarach, w których jest ona najważniejsza, czyli wolności myśli, sumienia, religii, słowa

30 lat działania Radia Maryja to stałe, ciągłe zdobywanie wolności w tych obszarach, w których jest ona najważniejsza, czyli wolności myśli, sumienia, religii, słowa. Człowiek wolny potrzebuje tego jak powietrza. Radio Maryja dba o to od 30 lat, ciągle zdobywając wolność przez swoją bezkompromisowość, jeśli chodzi o wartości – powiedział dr hab. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podczas obchodów 30-lecia działalności Radia Maryja.

W Toruniu odbyły się uroczystości związane z 30-leciem posługi Radia Maryja. Był na nich obecny dr hab. Przemysław Czarnek, szef resortu edukacji i nauki.

– Jestem przekonany, że Radio Maryja jest odpowiedzią na zadanie postawione przez św. Jana Pawła II w 1991 roku. On uczył nas podczas tej trudnej pielgrzymki, że wolności nie da się tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać. 30 lat działania Radia Maryja to stałe, ciągłe zdobywanie wolności w tych obszarach, w których jest ona najważniejsza, czyli wolności myśli, sumienia, religii, słowa. Człowiek wolny potrzebuje tego jak powietrza. Radio Maryja dba o to od 30 lat, ciągle zdobywając wolność przez swoją bezkompromisowość, jeśli chodzi o wartości – mówił dr hab. Przemysław Czarnek.

radiomaryja.pl

drukuj