fot. Monika Bilska

Rodzina Radia Maryja świętuje 30 lat istnienia swojej rozgłośni

Trwamy w dziękczynieniu za 30 lat Radia Maryja. W środę nasze świętowanie będziemy kontynuować w Bydgoszczy. Przez te wszystkie lata katolicka rozgłośnia odważnie broniła wolności myśli, sumienia, religii i wolności słowa.

Radio Maryja od 30 lat kształtuje sumienia i serca Polaków. Za bł. ks. kard. Stefanem Wyszyńskim powtarza, że albo Polska będzie katolicka, albo nie będzie jej wcale. Stąd właśnie ogromny wysiłek, by stawać po stronie narodu; bronić tego, co polskie; kochać Ojczyznę i przypominać, że na przestrzeni wieków silnie związała się z Bogiem i Kościołem.

– Radio Maryja i związana z nim Telewizja Trwam są jak zapalone pochodnie, rozpraszające ciemności egoizmu, kłamstwa, niesprawiedliwego wyzysku i bezbożności – zwrócił uwagę ks. abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski.

Katolicka rozgłośnia buduje naród świadomy. Zakorzenia w sercach słuchaczy patriotyzm – przypomina europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniew Kuźmiuk. Dodaje, że Rodzinę Radia Maryja długo traktowano z pogardą. To jednak nie podłamało tej wyjątkowej wspólnoty.

– Czują, że ich modlitwa, ich troska o Polskę, o sprawy narodu jest wreszcie zauważalna i jest komuś potrzebna. To jest niesłychanie ważne – zaznaczył Zbigniew Kuźmiuk.  

Polska ma wielki dług wobec Radia Maryja – mówi wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki.

– Dług obrony polskości, cywilizacji chrześcijańskiej, wartości, które przez pokolenia nasi przodkowie zawarli w słowach: „Bóg, Honor, Ojczyzna” – mówił wiceminister aktywów państwowych.

Radio przez lata nie bało się tematów trudnych. Mówiło o problemach, które inni świadomie pomijali. Przełamało monopol informacyjny – zwrócił uwagę prof. Janusz Kawecki z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

– Przełamać można go było tylko przez cud. Do tego cudu trzeba ludzi. Bez tych ludzi nie byłoby możliwe to zrealizować – wskazał prof. Janusz Kawecki.

Stąd na 30-lecie katolickiej rozgłośni nie brakuje opinii, które przypominają o potrzebie rzetelnych i wiarygodnych informacji. Radio Maryja podjęło tę drogę, by poprzez informację kształtować patriotyczne postawy, budować silne społeczeństwo; społeczeństwo świadome.

– Jeżeli zobaczymy na programy informacyjne, to w moim przekonaniu są najuczciwiej przygotowane w Telewizji Trwam i Radiu Maryja w porównaniu do innych mediów – ocenił Piotr Uściński, wiceminister rozwoju.

Minister edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek, wskazał, że Radio Maryja podejmuje w przestrzeni społecznej przesłanie, jakie Polsce zostawił św. Jan Paweł II.

– Uczył nas, że wolności nie da się tylko posiadać, trzeba ją stale zdobywać i te 30 lat działania Radia Maryja to stałe, ciągłe zdobywanie wolności we wszystkich tych obszarach, w których wolność jest najważniejsza – akcentował prof. Przemysław Czarnek.

Wolności myśli, sumienia, religii i wolności słowa. Radio Maryja uczy, jak z tej wolności mądrze korzystać. W duchu sprawiedliwości i miłości do drugiego człowieka – mówił Marlena Maląg, minister rodziny.

– Polacy potrzebowali prawdy, a nie zakłamanego obrazu rzeczywistości, ale pokazywania siły przekazu, w jakim kierunku idziemy i co jest dla nas ważne – zwróciła uwagę min. Marlena Maląg.

Najważniejszy jest Pan Bóg, a po Panu Bogu – idąc ponownie za przesłaniem bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego – słuchacze Radia Maryja, którzy najbardziej kochają Polskę.

Nasze wspólne świętowanie 30. rocznicy powstania katolickiej rozgłośni będziemy kontynuować w najbliższą środę w Bydgoszczy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl