fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] B. Kempa z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja: To, co najbardziej mnie fascynuje w Waszej działalności, to wzniosła idea modlitwy za nieprzyjaciół. Jest to fenomen i najwyższy poziom chrześcijaństwa

Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe działają wierne Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Jednak to, co najbardziej mnie fascynuje w Waszej działalności, to obok troski o rozwój duchowy każdego słuchacza, wspólnej modlitwy, katechezy, przypominania o naukach Ojca Świętego Jana Pawła II, co jest możliwe za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam (transmisje) – jest to wzniosła idea modlitwy za nieprzyjaciół. Dla mnie jest to fenomen i absolutnie najwyższy poziom chrześcijaństwa – podkreśliła w liście z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja Beata Kempa, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Beata Kempa zaznaczyła, że w 30. rocznicę powstania Radia Maryja łączy się z wszystkimi duchowo na modlitwie i uroczystym świętowaniu.

„Dla mnie każda Rocznica była okazją do osobistego spotkania się z wieloma z Was. Chwile te były zawsze największą radością i nieocenionym wsparciem! Wasza wiara i ufność, ciepło serc i dobre słowo, którego tak bardzo dzisiaj brakuje, dodawało mi sił, energii i otuchy” – wskazała poseł do Parlamentu Europejskiego.

Beata Kempa zwróciła uwagę, że Radio Maryja i dzieła przy nim powstałe działają wierne Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

„Jednak to, co najbardziej mnie fascynuje w Waszej działalności, to obok troski o rozwój duchowy każdego słuchacza, wspólnej modlitwy, katechezy, przypominania o naukach Ojca Świętego Jana Pawła II, co jest możliwe za pośrednictwem Radia Maryja i TV Trwam (transmisje) – jest to wzniosła idea modlitwy za nieprzyjaciół. Dla mnie jest to fenomen i absolutnie najwyższy poziom chrześcijaństwa” – podkreśliła europoseł.

„Kiedyś wypowiedziałam się w jednym z programów Radia Maryja, że jest to poziom, który trudno mi osiągnąć. Bariera, której nigdy w sobie nie pokonam, że bardzo trudno jest modlić się za tych, którzy lżą, kłamią, urągają, wyszydzają, manipulują i robią wszystko, aby odebrać dobre imię, że to po ludzku jest niemożliwe. A jednak… Rodzina Radia Maryja potrafi codziennie pomodlić się, żeby to całe zło przełamać!” – dodała.

Na zakończenie Beata Kempa życzyła pięknego świętowania całej Rodzinie Radia Maryja.

„Życzę Wam zasłużonego i pięknego świętowania, dziękując Panu Bogu za to, że Jesteście i proszę Matkę Bożą o opiekę nad Wami i Waszymi dziełami każdego dnia. Niech dobro, które czynicie – zawsze do Was wraca. I pamiętajcie, nigdy nie atakują słabych – Alleluja i do przodu!” – podsumowała w liście z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja.

list Beata Kempa

radiomaryja.pl

drukuj