Minister Beata Kempa z wizytą u uchodźców syryjskich w Libanie

Szefowa kancelarii premiera Beata Kempa odwiedziła w środę syryjskich uchodźców w libańskiej dolinie Bekaa. Celem przyjazdu było zapoznanie się z potrzebami uchodźców i efektami pomocy niesionej tu przez fundację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Minister Beata Kempa spotkała się m.in. z dyrektorem Pomocy Kościołowi w Potrzebie ks. Waldemarem Cisło oraz z syryjskimi dziećmi, którym rozdała prezenty.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie pomaga w dolinie Bekaa kilku tysiącom uchodźców. Finansuje im wynajem pomieszczeń, w których żyją, prowadzi kuchnie polowe, rozdaje paczki żywnościowe, a także funduje stypendia dla studentów. Pomoc udzielana jest niezależnie od wyznania uchodźców.

Rząd polski wsparł już Pomoc Kościołowi w Potrzebie kwotą 5,5 mln zł. Obecnie planowane jest zwiększenie tej pomocy. Z nowych środków mają powstać szkoły i szpitale dla uchodźców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl