fot. PAP/EPA

B. Kempa podczas sesji plenarnej PE w Strasburgu: Zielony Ład doprowadzi do biedy i bezrobocia. Czas zmienić kierunek! Czas przywrócić Europę jej mieszkańcom!

Europoseł Beata Kempa, poseł do Parlamentu Europejskiego z Suwerennej Polski, powiedziała, że nie może być zgody na zniszczenie europejskiej gospodarki przez Zielony Ład. Podczas sesji plenarnej PE w Strasburgu miała miejsce debata dotycząca wystąpienia Unii Europejskiej z Traktatu Karty Energetycznej.

W dyskusji w Strasburgu udział wzięła europoseł Beata Kempa. Polityk wskazała, że wzrost cen energii elektrycznej dotknie wszystkich Europejczyków.

– Miliony ludzi w Europie już dzisiaj odczuwa skutki polityki energetycznej. Miliony Europejczyków z własnej kieszeni płaci za marzenia eurokratów. Od 2026 r. każdy z nas będzie dotknięty wzrostem cen energii elektrycznej. Nasz kontynent przestanie się rozwijać, a Europa pozostanie w tyle za gospodarkami Chin i Stanów Zjednoczonych. To wynik „zielonego szaleństwa” narzuconego państwom członkowskim niestety przez Komisję Europejską – mówiła Beata Kempa.

Beata Kempa przestrzegła, że Zielony Ład doprowadzi do biedy i bezrobocia.

– Zielony Ład dławi naszą gospodarkę. Inwestycje w panele słoneczne, pompy ciepła czy w wiatraki to w 90 proc. wysyłka pieniędzy do Chin, bo to ich firmy przodują w tych technologiach. Gdy my niszczymy nasz przemysł węglowy i zamykamy kopalnie, to w Azji co tydzień powstaje nowy blok węglowy. Zielony Ład doprowadzi do biedy i bezrobocia. Zamiast rozwijać swoje firmy, staniemy się montowniami dla chińskich producentów. Zamiast stawiać na dostępne w Europie surowce, uzależniamy się od chińskich dostaw, a jak bardzo to boli – pokazała pandemia. Czas zmienić kierunek! Czas przywrócić Europę jej mieszkańcom! Czas zatrzymać Zielony Ład i cieszyć się suwerennością gospodarczą, bogactwem i rozwojem!  – podkreśliła Beata Kempa.

https://twitter.com/BeataKempa_MEP/status/1783095387277955184

– Chcemy żyć i oddychać czystym powietrzem, chcemy żyć w przyjaznym środowisku, ale to wszystko musi być i odbywać się zgodnie z regułami, powoli i nie kosztem, i przymusem dla mieszkańców Europy – dodała poseł do Parlamentu Europejskiego.

Europejski Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie Unii Europejskiej na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku.

Propozycje te budzą coraz większy opór obywateli państw członkowskich Wspólnoty, w tym szczególnie rolników.

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl