Prof. M. Piotrowski: Stanowisko Unii Europejskiej ws. Jerozolimy musi być jasne

Stanowisko Unii Europejskiej w sprawie Jerozolimy musi być jasne i powinno odwoływać się do stanowisk przedstawicieli obecnych tam religii – mówił na forum Parlamentu Europejskiego europoseł Mirosław Piotrowski. Dotychczas społeczność międzynarodowa nie uznawała Jerozolimy za stolicę Izraela. Zdanie zmieniły jednak Stany Zjednoczone.

Nadal trwa konflikt między Palestyną a Izraelem w sprawie Jerozolimy.  Po decyzji prezydenta USA uznającej Jerozolimę za stolicę Izraela, doszło tam w do zamieszek, w których zginęli ludzie.

– Niewątpliwe były to decyzje polityczne. Jerozolima jest świętym miastem trzech religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Musimy brać pod uwagę stanowiska ich najwyższych przedstawicieli – mówił europoseł prof. Mirosław Piotrowski.

O utrzymanie szczególnego statusu Jerozolimy apelował Ojciec św. Franciszek tuż po decyzji Stanów Zjednoczonych.

– Kościół katolicki w tej kwestii nie zmienia swojego stanowiska od dziesięcioleci. Apelowali o to papieże, Paweł VI, a także Jan Paweł II, który wielokrotnie podkreślał potrzebę utrzymania międzynarodowego i ponadreligijnego statusu tego miasta – zaznaczył europoseł.

Dla dobra światowego pokoju takie stanowisko powinna podtrzymać również Unia Europejska.

– Powinna kontynuować swoje zaangażowanie na zasadzie pomocy i dialogu, w celu znalezienia rozwiązania akceptowanego przez strony konfliktu – powiedział prof. Mirosław Piotrowski.

Z powodu starć z izraelską armią zginęło około sześćdziesięciu Palestyńczyków, a prawie trzy tysiące zostało rannych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl