fot. Tomasz Strąg

J. Brudziński: apeluję do moich konkurentów w wyborach do PE prowadzenie pozytywnej kampanii

Apeluję do moich konkurentów w wyborach do PE o prowadzenie pozytywnej kampanii wyborczej; spierajmy się na pomysły i programy – oświadczył w poniedziałek szef MSWiA Joachim Brudziński. Jak podkreślił, PiS ma konkretne pomysły, jak zabiegać i walczyć o polskie interesy.

„Chcemy prowadzić kampanię pozytywną. Z takim apelem i z taką prośbą zwracam się do wszystkich moich głównych konkurentów – spierajmy się na pomysły, na programy” – podkreślił na konferencji prasowej w Szczecinie Joachim Brudziński, który jest „jedynką” na liście PiS do PE w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim.

Jak podkreślił, spór jest istotą demokracji.

„Oby ten spór nie był sporem na takie werbalne kłonice i złośliwości” – zaznaczył.

„My, jako drużyna PiS chcemy iść do tych wyborów z przekonanie, że mamy konkretny program, konkretne pomysły, jak o polskie interesy zabiegać i walczyć” – oświadczył Joachim Brudziński.

Zaapelował też, aby kandydaci różnych partii, którzy dostaną się do PE, w Brukseli, jako „polska drużyna” starali się – pomimo przynależności do różnych frakcji – jak najczęściej mówić jednym głosem.

„Aby jak najczęściej wspólnie zabiegać o polskie interesy i naszej ziemi zachodniopomorskiej i lubuskiej” – podkreślił szef MSWiA.

„Oby takich tematów, które nas potrafią łączyć było jak najwięcej” – dodał.

„Życzę rycerskiej rywalizacji” – podkreślił Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj