fot. PAP/EPA

Włochy/Prasa: Salvini i Orban chcą sojuszu EPL z prawicą

Wicepremier Włoch Matteo Salvini i premier Węgier Viktor Orban mają wspólny plan: zawarcie sojuszu między Europejską Partią Ludową i blokiem prawicy po majowych wyborach do PE- pisze „Corriere della Sera” przed podróżą lidera Ligi do Budapesztu.

Matteo Salvini spotka się z szefem węgierskiego rządu w czwartek i ma z nim rozmawiać w Budapeszcie o współpracy po wyborach 26 maja.

Mediolański dziennik podkreśla, że włoski wicepremier i szef MSW zaczyna kreślić plan, który stanowi zasadniczy zwrot dla jego Ligi. Matteo Salvini dodaje, że zamierza zostawić za sobą lata trudnych relacji z Europejską Partią Ludową (EPL) i ma nadzieję, że „razem będą rządzić Starym Kontynentem”.

To według gazety jest celem podróży Salviniego na rozmowy z Viktorem Orbanem, reprezentującym prawe skrzydło EPL.

W artykule podkreśla się, że kwestia ta będzie głównym tematem ich spotkania mimo, że lider EPL Joseph Daul oświadczył niedawno, iż nie będzie „żadnego porozumienia z populistami”.

Przywódcy włoskiej Ligi chodzi o to, by „wyrwać EPL z objęć socjalistów i otworzyć ją jednocześnie na sojusz z prawicą” – wyjaśnia „Corriere della Sera”.

Viktor Orban, którego ugrupowanie Fidesz zostało zawieszone w Europejskiej Partii Ludowej, nie wychodzi z EPL, „lecz zostaje, by wciągnąć Salviniego” – dodaje dziennik.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl