fot. PAP/Łukasz Gągulski

W służbie Kościołowi – 30 lat posługi Radia Maryja. Ks. kard. S. Dziwisz: Radio Maryja otwiera drzwi Chrystusowi w polskim społeczeństwie

Radio Maryja działa w służbie Kościołowi. Przybliża do niego wiernych, zapewniając duchowy udział w różnego rodzaju uroczystościach kościelnych.

Bez tej katolickiej rozgłośni, która od 30 lat prowadzi działalność w służbie Kościołowi i jego wiernym, Polska wyglądałaby dziś zupełnie inaczej – wskazał ks. kard. Stanisław Dziwisz, wieloletni sekretarz i przyjaciel Ojca Świętego Jana Pawła II.

Radio Maryja działa w Kościele, w społeczeństwie. Trzeba za to głęboko podziękować. Przypominam sobie słowa Ojca Świętego z pierwszego przemówienia na placu „Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Co robi Radio Maryja? Przede wszystkim otwiera drzwi Chrystusowi, w polskim społeczeństwie. To radio jest potrzebne dla ludzi wierzących, jak i dla innych stojących obok, czasem negatywnie ustosunkowanych, żeby im pokazać prawdę, żeby im pokazać Chrystusa, żeby im pokazać Kościół – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ewangelizacja za pośrednictwem Radia Maryja dociera nie tylko do wiernych w Polsce, ale także tych poza granicami naszej Ojczyzny.

– Jako przedstawiciel zgromadzenia Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii, które pracuje wśród Polaków za granicą, mogę o tym zaświadczyć z pełnym przekonaniem i odpowiedzialnością, że Radio Maryja służy pomocą duszpasterzom. Radio Maryja przede wszystkim służy pomocą sumieniom poszczególnych osób, katolików na całym świecie tam, gdzie tylko dociera emisja jego programów akcentował ks. prof. Paweł Bortkiewicz, etyk, wykładowca AKSiM.

Ono łączy, przybliża wiernych do Kościoła, zapewniając im duchowy udział w uroczystościach i nabożeństwach kościelnych. Co jest szczególnie ważne dla osób samotnych, starszych czy dotkniętych chorobą – podkreśliła Magdalena Buczek, założycielka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci.

– Jest to niesamowity dar dla wiernych, którzy często nie mogą w sposób bezpośredni uczestniczyć w różnych spotkaniach, poprzez swoje ograniczenia związane z chorobą, czy wiekiem, a tutaj czujemy się jedną wielką wspólnotą, która może się łączyć w duchowy sposób także dołączając do modlitwy na antenie Radia Maryja. To wydaje z pewnością ogromne owoce w sercach i w życiu wielu słuchaczy – powiedziała Magdalena Buczek.

Dzięki Radiu Maryja do wiernych dociera słowo Ojca Świętego, ale także głos Episkopatu Polski. Mają oni okazję łączyć się z Kościołem na całym świecie.

 

TV Trwam News

drukuj