fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Dziękczynienie za katolickich wydawców. Zakończyły się 28. Targi Wydawców Katolickich

Niedzielna Msza święta zwieńczyła 28. Targi Wydawców Katolickich w Warszawie. Eucharystii przewodniczył ks. kard. Gerhard Müller, którego w tym roku kapituła Stowarzyszenia Wydawców Katolickich uhonorowała Złotym Feniksem. Z kolei nagrodę w kategorii multimedia otrzymał film „Nędzarz i madame”.  

Od czwartku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie trwały Targi Wydawców Katolickich. W sobotę z kolei odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich. Kapituła nagrodą główną – Złotym Feniksem – uhonorowała ks. kard. Gerharda Müllera.

– Nagroda Feniks Złoty dla JE kard. Gerharda Müllera jest dowodem ogromnego uznania i głębokiej wdzięczności Stowarzyszenia Wydawców Katolickich dla wielkiego teologa, który w tych trudnych czasach mistrzowsko naświetla ważkie, egzystencjalne kwestie przekazu wiary Kościoła – ogłosiła kapituła.

Nagrodę Feniks w kategorii multimedia otrzymał film „Nędzarz i madame”. To wyjątkowe wyróżnienie dla producenta ekranizacji Fundacji „Lux Veritatis”, nadawcy TV Trwam, i Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Pragniemy tę nagrodę zadedykować całej rodzinie Radia Maryja, która jest mecenasem tego filmu i wspiera różne cele statutowe Fundacji „Lux Veritatis” – powiedział Witold Ludwig, reżyser nagrodzonej ekranizacji.

– Feniks odrodził się z popiołów. Brat Albert, pomimo różnych zakrętów i trudów życia – podniósł się z kolan. Nie poddał się. Tak samo nie poddaje się również Radio Maryja. Do tego samego zachęcony jest każdy, kto sięgnie po film „Nędzarz i madame”. I mimo trudności, może jakiegoś cierpienia, zakrętu, krzyża, który wydaje się nam nie do uniesienia, jednak powstaniemy i pójdziemy odważnie za Chrystusem – zaznaczył o. Grzegorz Moj CSsR, redemptorysta posługujący w Radiu Maryja i TV Trwam.

Targi Wydawców Katolickich zwieńczyła niedzielna Msza św. sprawowana w katedrze warszawsko-praskiej pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika. Eucharystia była dziękczynieniem za wszystkich wydawców i uczestników targów.

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił prefekt senior Kongregacji Nauki Wiary, ks. kard. Gerhard Müller. Dziś katolickie publikacje drukowane, a także szeroki przekaz medialny – zarówno radiowo-telewizyjny, jak również internetowy – ma szczególną wartość.

– Ukazują bogactwo form towarzyszenia współczesnemu człowiekowi na jego drogach poszukiwania prawdy, dobra i ostatecznie samego Boga – podkreślał ksiądz kardynał.

TV Trwam News

drukuj