fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Wyróżnienie dla filmu „Nędzarz i Madame”

W katedrze warszawsko-praskiej pw. świętych Floriana i Michała Archanioła odbyła się w sobotę gala wręczenia nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich „Feniks”.

Laureatem tego wyróżnienia w kategorii „multimedia” został film „Nędzarz i Madame” w reżyserii Witolda Ludwiga, wyprodukowany przez Fundację „Lux Veritatis”.

Film opowiada o „drodze do świętości” powstańca styczniowego i malarza Adama Chmielowskiego, który przechodzi wewnętrzną przemianę i oddaje się posłudze Bogu, przyjmując habit i imię brat Albert.

Reżyser filmu „Nędzarz i Madame”, absolwent AKSiM w Toruniu, Witold Ludwig, podkreślił, że ta ekranizacja opowiada historię człowieka wyjątkowego, nazwanego jeszcze za życia „najpiękniejszym człowiekiem swojej epoki”.

– To wyjątkowa postać dla polskiej kultury, także polskiej kultury duchowej, przede wszystkim dlatego, że kanonizował go św. Jan Paweł II, którego losy zainspirowane były właśnie wyborami życiowymi Adama Chmielowskiego. Ale to był także wybitny malarz, powstaniec i dobrodziej Polaków, nazwany już za życia „najpiękniejszym człowiekiem swojej epoki”. Myślę, że to wielka radość dla całej Rodziny Radia Maryja. Dla nas takie wyróżnienie to oczywiście nagroda dla wszystkich autorów, twórców filmu, ale przede wszystkim to zadanie na przyszłość, żeby nie zakopywać gruszek w popiele i odważniej myśleć o przyszłości – powiedział Witold Ludwig.

Film „Nędzarz i Madame” został zrealizowany przy pomocy darowizn z 1 proc. podatku przekazanych na Fundację Nasza Przyszłość.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl