fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

„Nędzarz i madame” w kinach od 12 listopada

12 listopada odbędzie się premiera filmu „Nędzarz i madame” w reżyserii Witolda Ludwiga. Premierę na antenie Radia Maryja zapowiedział założyciel i dyrektor rozgłośni o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Produkcja filmowa fundacji „Lux Veritatis” opowiada historię życia Alberta Chmielowskiego, przyszłego świętego, który całe swoje życie poświęcił ubogim.

Prace nad najnowszą produkcją filmową fundacji Lux Veritatis „Nędzarz i Madame” zostały zakończone [więcej].

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Najnowszy filmu w reżyserii Witolda Ludwiga „Nędzarz i madame” opowiada  historię życia Adama Chmielowskiego [więcej].

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Premiera odbędzie się już niebawem – co zapowiedział we wtorek na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Premiera w kinach będzie 12 listopada. W których to będzie kinach jeszcze będziemy państwa informować. (…) Bardzo ciekawa muzyka, wybitni artyści. Zapraszamy! Już 12 listopad. Prapremiera odbędzie się wcześniej, planujemy ją w Warszawie. Powiemy państwu, kiedy jak już to będzie pewne – wyjaśnił.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Film będzie emitowany także w telewizji.

– „Nędzarz i madame” trwa prawie dwie godziny. Film opowiada o Adamie Chmielowskim – wybitnym artyście, wybitnym człowieku, szczególnie związanym z Krakowem, wielkim patrioci i wreszcie świętym, który sam przybrał habit franciszkański i założył zakon Albertynów – wyjaśnił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Obraz, podkreśla znaczenie ludzkiej ofiary na rzecz drugiego człowieka. W rolę Adama Chmielowskiego wcielił się absolwent Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, Piotr Zajączkowski.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Do pracy nad dziełem zostali zaproszeni także popularni aktorzy m.in. Krzysztof Warlikowski, Radosław Pazura oraz Lech Dyblik.

To już drugi film reżysera Witolda Ludwiga wyprodukowany przez Fundację Lux Veritatis. W 2016 roku przy zaangażowaniu studentów z toruńskiej uczelni oraz pracowników Radia Maryja i Telewizji Trwam powstał film „Zerwany Kłos”, który przedstawia losy młodej błogosławionej Karoliny Kózkowny.

 

TV Trwam News

drukuj