Premiera filmu „Nędzarz i madame”

12 listopada do kin trafi film „Nędzarz i madame” w reżyserii absolwenta Akademii Kultury Społecznej i Medialnej Witolda Ludwiga. Producentem filmu jest Fundacja Lux Veritatis.

 

Mamy uroczystą wiadomość, że film „Nędzarz i madame” już od 12 listopada trafi do kin w całej Polsce – poinformował Witold Ludwig, reżyser filmu „Nędzarz i madame”.

To obraz długo wyczekiwany, ale dojrzały – podkreślił reżyser.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Pracę nad filmem trwały łącznie 4 lata. Historia św. Brata Alberta niesie wartości uniwersalne dla każdego pokolenia.

– Przesłanie filmu i przesłanie Brata Alberta zawiera się w refrenie utworu przewodniego, który pięknie wykonuje Andrzej Lampert. Brzmi on: „Jeżeli serce dasz na spalenie, każda twa iskra wznieci płomienie” – przypomniał Witold Ludwig i dodał, że „ten prometejski wymiar, ta miłość bliźniego, to umieranie dla drugiej osoby, w imię Boga, w imię Chrystusa to przesłanie filmu „Nędzarz i madame”.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

„Nędzarz i madame” to produkcja powstała przy wsparciu z 1% podatku przekazanego przez Fundację Nasza Przyszłość.

fot. Fundacja Lux Veritatis

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl