fot. Jakub Grabowski/Fundacja "Lux Veritatis"

[TYLKO U NAS] Reż. W. Ludwig: Film „Nędzarz i madame” jest bardzo życzliwie przyjmowany przez całą Rodzinę Radia Maryja, a także przez wszystkich miłośników kina i dyrektorów kin

Właściwie 12 listopada 2021 roku, dzień rocznicy kanonizacji br. Alberta, sprawił, że Pan Bóg błogosławi, a ludzie otworzyli swoje serca na przesłanie, jakie niesie Adam Chmielowski, późniejszy br. Albert – podkreślił w „Aktualnościach dnia” w Radiu Maryja Witold Ludwig, scenarzysta i reżyser filmu „Nędzarz i madame”.

Film „Nędzarz i madame” 12 listopada 2021 roku trafił do kin w całej Polsce. Jak zaznaczył reżyser filmu, okres od daty premiery jest wyjątkowym czasem. [czytaj więcej] 

Teraz trwamy w Adwencie i zbliża się wyjątkowa rocznica, gdyż w Boże Narodzenie (25 grudnia) odszedł do wieczności św. br. Albert. Wszystkie projekcje filmu w całej Polsce wpisują się w ten duchowy czas – zwrócił uwagę rozmówca Radia Maryja.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja „Lux Veritatis”

Film „Nędzarz i madame” nie jest banalnym filmem i typowym życiorysem. Przedstawia on życie św. br. Alberta, którego dotychczas nie znaliśmy.

– Znamy Brata Alberta i jego dobroczynną działalność, ale ceną tego jest brak znajomości jego duchowej drogi jako Adama Chmielowskiego. Naszą nadzieją było pokazanie duchowego życia Brata Alberta – podkreślił Witold Ludwig.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja „Lux Veritatis”

Jak wskazał reżyser, film „Nędzarz i madame” budzi ogromne zainteresowanie różnych środowisk.

Na Jasnej Górze miało miejsce forum szkół katolickich. Dyrektorzy i dyrekcje tych szkół wiedzieli ten film i wiemy o ich rekomendacjach i nadziei na zobaczenie tego filmu przez uczniów – podkreślił gość audycji „Aktualności dnia”.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja „Lux Veritatis”

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty opublikowało na swojej stronie rekomendację filmu „Nędzarz i madame”. Wskazali oni, że jest to film mający wysokie walory etyczne i humanistyczne – dodał reżyser.

Gość „Aktualności dnia” poinformował również, że rusza formuła projekcji objazdowych filmu z udziałem jego aktorów i twórców.

– Osoby, które pragną zorganizować taki pokaz i spotkać się z twórcami i aktorami filmu, mogą zadzwonić na infolinię, którą prowadzi dystrybutor filmu Telewizja Polska – wskazał Witold Ludwig.

fot. Jakub Grabowski/Fundacja „Lux Veritatis”

Jak dodał reżyser, okres Adwentu, w którym teraz trwamy, jest czasem duchowego wzrastania.

Adwent jest czasem, w którym możemy otworzyć swoje dotąd zamknięte serce, w którym można skruszyć serce skamieniałe grzechem. Właśnie ten film „Nędzarz i madame” mówi nam o duchowej przemianie człowieka. Ten przykład jest bardzo inspirującym przykładem do odmiany swojego życia. Dlatego warto zobaczyć ten film w tym czasie i wybrać się do kina bądź zorganizować taki pokaz z przyjaciółmi, z grupą, wspólnotą, parafią czy szkołą – powiedział gość „Aktualności dnia”.

Całość rozmowy z Witoldem Ludwigiem można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl