fot. Jakub Grabowski/Fundacja Lux Veritatis

Pokaz kolaudacyjny filmu „Nędzarz i Madame”

W Łodzi odbył się dziś pokaz kolaudacyjny filmu „Nędzarz i Madame”. To najnowsza produkcja filmowa Fundacji „Lux Veritatis”.

„Nędzarz i Madame” to najnowsza produkcja filmowa Fundacji „Lux Veritatis”. Dzieło podejmuje historię św. Brata Alberta Chmielowskiego, powstańca styczniowego i opiekuna ludzi ubogich, która odegrała szczególną rolę w duchowej historii Polski i zainspirowała wybory życiowe świętego Jana Pawła II. Dziś w Łodzi odbył się pokaz kolaudacyjny filmu, który wieńczy 3-letnią pracę nad dziełem.

– Bardzo się cieszymy, bo nasz szlak 50-ciu dni nagraniowych wiódł przez całą Polskę (od Krakowa przez Poznań, po parkach narodowych, nad polskie morze, wiódł przez dziesiątki lokacji). (…) Mamy dzisiaj komu dziękować. Był to wymagający czas. Miejmy nadzieję, że widzowie filmu „Nędzarz i Madame” docenią pracę zespołową tylu wspaniałych twórców – mówił Witold Ludwig, scenarzysta i reżyser.

Film jest niezwykle poruszający – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam.

– Cieszę się, że łączą to studenci i aktorzy z prawdziwego zdarzenia. Przepiękna muzyka na bardzo wysokim poziomie. Oby wszyscy to zobaczyli – oznajmił o. dyr. dr Tadeusz Rydzyk.

Twórcami filmu są wychowankowie [Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu] oraz wybitni artyści z całej Polski. Wśród nich odtwórca głównej roli Piotr Zajączkowski, absolwent WSKSiM.

– Rys filmu pokazuje, że całe nasze życie jest drogą, która dużo od nas wymaga. Wymaga poświęcenia, talentu, czasu pracy, ale przede wszystkim, żeby szukać Boga – powiedział Piotr Zajączkowski.

Taka była droga św. Brata Alberta.

– Uczynił bardzo wiele. To jest przykład dla nas, jak można wyjść na wielkiego człowieka i wielkiego świętego – mówił o. dyr. dr Tadeusz Rydzyk.

Ceną lekcje życia możemy czerpać także od przyjaciółki św. Brata Alberta, Heleny Modrzejewskiej, wybitnej aktorki. W jej postać wcieliła się Magdalena Michalik, absolwentka WSKSiM.

– To była postać ponadczasowa. Niezwykła kobieta, która swój sukces zawdzięcza ciężkiej pracy i temu, że stawia sobie nowe wyzwania. Szła cały czas do przodu i realizowała swoje marzenia. Była w tym nieugięta. Dla mnie osobiście jest to autorytet wymagania od samego siebie i stawiania sobie poprzeczek – zaakcentowała Magdalena Michalik.

Już niebawem poznamy datę premiery filmu.

– To jest produkcja, która musi wejść do kin. Chcemy, żeby film obejrzało jak najwięcej osób. To jest film, który został sfinansowany wyłącznie przez Fundację „Lux Veritatis” i Fundację „Nasza Przyszłość”, został sfinansowany przez ludzi, którzy nas wspierają. Film został nagrany, żeby trafił do szerokiej publiczności. Mam nadzieję, że uda nam się w najbliższym czasie wprowadzić go do kin – mówiła Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji „Lux Veritatis”.

„Nędzarz i Madame” to już kolejna produkcja nadawcy TV Trwam. W 2016 r. odbyła się premiera filmu „Zerwany kłos” o życiu bł. Karoliny Kózkówny. Realizacja tych produkcji była możliwa dzięki wsparciu z 1 proc. podatku przekazywanego na Fundację „Nasza Przyszłość”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl