fot. Jakub Grabowski, Fundacja Lux Veritatis

Projekcje filmu „Nędzarz i Madame” za oceanem

Za oceanem trwają projekcje filmu „Nędzarz i Madame”. Najwięcej z nich odbywa się w Kanadzie.

Film „Nędzarz i Madame” powstał przy zaangażowaniu Rodziny Radia Maryja. Dzieło daje wiele do myślenia oraz inspiruje do przemiany życia.

– Jest to kino wymagające, jest to obraz poruszający. Ci, którzy wychodzą po projekcji, są wzruszeni i pełni refleksji nad historią Polski i doświadczeniami brata Alberta. Jest to ogromna inspiracja dla wiary, nadziei i wytrwałości w życiu – mówił dyrektor centrali Radia Maryja i TV Trwam w Kanadzie, o. Jacek Cydzik CSsR.

Pokaz filmu odbył się m.in. w parafii św. Kazimierza w Toronto.

– Po covidowej pustocie serc pokazało się 300 osób. To przepiękny film, który pokazuje naszego bohatera, patriotę – oznajmił proboszcz parafii św. Kazimierza w Toronto, o. Janusz Błażejak OMI.

Prezes Rodziny Radia Maryja w Kanadzie, Joanna Strzeżek, która zajmuje się przygotowaniem pokazów, wskazała, że mimo tego, iż film nie należy do łatwych, jest wspaniałym przeżyciem.

– Jest troszeczkę trudny, ale i jednocześnie głęboki. Pytam ludzi o ich wrażenia, gdy wychodzą po projekcji. Film puszczaliśmy już w czterech miejscach i powiem szczerze, że ludzie pytają, gdzie można jeszcze go zobaczyć, bo będą przychodzili – powiedziała Joanna Strzeżek.

Film zachęca do tego, by wyjść do osób ubogich i potrzebujących  – zaakcentował ojciec Zbigniew Halemba OMI.

– Film pokazuje ludzkość człowieka, czyli to, że zmaga się z różnymi ludzkimi sprawami. Walka człowieka, który idzie do świętości i któremu nie brakuje różnych wyzwań, to było niezwykłe – wskazał o. Zbigniew Halemba OMI, wikariusz parafii św. Kazimierza w Toronto.

Tak samo jak niezwykła była osoba głównego bohatera, czyli brata Alberta. Film, jak mówili uczestnicy projekcji, zachęca do bliższego poznania świętego.

– Film jest ukazany wspaniale. Wielkie dzięki wszystkim, którzy go stworzyli – podkreśliła Monika.

– Piękny film, wspaniała produkcja. Gratuluję Witoldowi Ludwigowi i Fundacji „Lux Veritatis”. To była wspaniale pokazana historia brata Alberta, a w tle trudna historia Polski – podsumował Mariusz Bembenek, przewodniczący Rady Parafialnej parafii św. Kazimierza w Toronto.

Powstanie filmu nie byłoby możliwe bez wsparcia Rodziny Radia Maryja i środków z jednego procenta podatku na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl