Film „Nędzarz i madame” trafił do postprodukcji; premiera planowana jest na jesień

Zakończył się montaż obrazu filmu „Nędzarz i madame” o św. Albercie Chmielowskim, powstańcu styczniowym, opiekunie ludzi ubogich. Jednocześnie rozpoczyna się proces postprodukcji dźwięku i muzyki. 

Twórcami kolejnej już produkcji są wychowankowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz wybitni artyści z całej Polski. Akcja filmu rozgrywa się w miejscach, w których przyszło żyć Albertowi Chmielowskiemu. Produkcja opowiada o duchowej drodze późniejszego świętego.

Witold Ludwig, scenarzysta i reżyser, poinformował, że premiera filmu planowana jest na jesień tego roku.

– Nasze prace postępują w rytmie pewnego kalendarza związanego z życiem św. Brata Alberta. 17 czerwca przeżywamy liturgiczne wspomnienie Brata Alberta. W tym roku czekają nas jeszcze dwie bardzo ważne okoliczności, bowiem 20 sierpnia będziemy przeżywać 175. rocznicę urodzin świętego, a 12 listopada kolejną rocznicę jego kanonizacji, która miała miejsce w roku 1989. Mamy nadzieję, że św. Brat Albert w dalszym ciągu będzie nam błogosławił i owoce tych prac zaprezentujemy Rodzinie Radia Maryja na filmie „Nędzarz i madame” – powiedział Witold Ludwig.

Za scenografię odpowiadał m.in. prof. Marek Chowaniec, scenograf teatralny i filmowy. Kostiumy zaprojektowała Joanna Walisiak-Jankowska. Muzykę do filmu skomponował Krzysztof Aleksander Janczak.

Realizacja filmu jest możliwa dzięki środkom z 1%, które otrzymała Fundacja Nasza Przyszłość.

W 2016 r. odbyła się premiera filmu „Zerwany kłos” o życiu bł. Karoliny Kózkówny.

RIRM

drukuj